Novinky

Paměti není nikdy dost. Společnost Lexar uvedla paměťovou SD kartu s kapacitou 1 TB

Pokud fotíte či natáčíte, dost možná jste se dostali do situace, kdy vám během akce začalo docházet místo na paměťové kartě. Tomu lze snadno předejít několika způsoby. Buď u sebe mít záložní paměťové médium nebo investujete do karty s pořádnou kapacitou.

Jednu takovou nedávno představila společnost Lexar a to hned s kapacitou 1 TB. O něco podobného se před lety pokusil Sandisk, který ukázal prototyp paměťové karty se stejnou kapacitou, ovšem do prodeje se nikdy nedostala. V případě řady Lexar Professional 633x jde o komerčně dostupný produkt. Karty podporují rychlost 70 MB/s pro zápis a až 95 MB/s pro čtení.

Za vskutku prémiovou kapacitu si Lexar nechává pořádně zaplatit. Za paměťovou kartu s kapacitou 1 TB vyndáte z peněženky 499 dolarů (zhruba 11 tisíc korun), což je podobná cena, za jakou lze pořídit například některou ze základních zrcadlovek. Pokud však patříte mezi uživatele, jimž dává tato kapacita smysl, pravděpodobně si dokážete tuto investici snadno obhájit. Lexar se svou nejdražší kartou totiž cílí především na videoprodukce a další tvůrce, kteří pracují s 4K videem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close