Novinky

OWC představilo ultimativní periferii, která MacBooku Pro přidá 4TB disk, čtečku karet klasické USB

S uvedením nového MacBooku Pro se objevily rozhořčené diskuze uživatelů, kteří nedokázali překousnout radikální proměnu zahrnující čtveřici portů USB-C a chybějící možnost budoucího rozšíření interního úložiště. Zatímco rozšíření konektorové nabídky lze pro někoho krkolomně vyřešit dokoupením potřebných redukcí či dokovací stanice, velikost SSD je definitivně dána.

Tato skutečnost se stala výzvou pro společnost OWC, která na veletrhu CES prezentovala příslušenství, které dokáže šalamounsky vyřešit nedostatek místa pro uživatelská data. OWC DEC lze ve zkratce popsat jako dokovací část, kterou přišroubujete na spodní stranu MacBooku Pro. Netradiční periferie přidá běžné USB porty, gigabitový ethernet, další USB-C, čtečku paměťových karet a 4 TB úložného prostoru.

owc_dec_sides

Zástupci společnosti prozradili, že uvažují o přidání dalších portů a přídavného akumulátoru, který by výrazně prodloužil výdrž na jedno nabití. MacBook Pro s přišroubovaným OWC DEC je tlustý jako MacBook Pro z roku 2012, což naznačuje, že stále půjde o relativně kompaktní zařízení.

Přestože OWC prezentovalo předprodukční vzorky, přítomní novináři si pochvalovali dílenské zpracování a snesitelnou hmotnost celého kompletu. Je ovšem otázkou, jak se Apple bude stavět k případným reklamacím, jelikož k přimontování periferie je nutné odmontovat spodní kryt počítače. OWC DEC se na trhu objeví během několika následujících měsíců a bude dostupný ve dvou barevných variantách – Silver a Space Gray.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button