iOSiPhoneMacNovinkyRecenze

Otestovali jsme prémiové příslušenství ADATA Apple Series: Na míru šité produktům Apple

Produkty Apple zažívají v posledních letech nebývalý vzestup. Největší podíl na tom pochopitelně nesou iPhony, které každým čtvrtletím překonávají prodejní rekordy. Masivní zájem vytváří silnou poptávku po kompatibilním příslušenství, což pro ostatní výrobce znamená skvělou obchodní příležitost. Výjimku netvoří ani společnost ADATA Technology, která se rozhodla své portfolio rozšířit o doplňky výhradně určené pro jablečná zařízení. Na pultech obchodů je naleznete pod označením ADATA Apple Series a hned na úvod můžeme prozradit, že jde o skutečně povedené kousky.

_MG_8069

i-Memory UE710 Flash Drive

Jako první jsme otestovali novinku s označením i-Memory Flash Drive. Jedná se o promyšlený flash disk se dvěma konektory pro přenos dat mezi zařízeními s Lightning konektorem a počítačem. Každý z nás se již někdy dostal do situace, kdy potřeboval své fotografie z iPhonu či iPadu přenést do jiného zařízení. Ačkoliv existuje možnost v podobě připojení smartphonu prostřednictvím kabelu a následného spuštění iTunes nebo aplikace Photos, ne vždy může jít o nejpohodlnější cestu. Flash disk se nám během testování nejlépe osvědčil jako záložní médium pro pořízené fotografie, kdy svou funkci plnil naprosto bezchybně.

_MG_8077

K migraci dat slouží bezplatná aplikace i-Memory, jejíž funkce jsou rozděleny do několika záložek. Po připojení k iPhonu a automatickém spuštění aplikace dostanete okamžitý přístup k uloženým datům. Jednoduchým výběrem souborových kategorií můžete přesouvat zvolený obsah oběma směry. Mile nás překvapila rychlost kopírování z interního úložiště iPhonu na flash disk. Například přenos 120 fotografií z iPhonu 6s Plus zabere pouze pár desítek vteřin.

_MG_8070

Díky přítomnosti konektoru USB 3.0 je rychlost kopírování do Macbooku či iMacu stejně rychlé a budoucí majitelé tak nemusí mít strach z přenosů velkých objemů dat zahrnující například 4K video a soubory snímků ve formátu RAW. Z hlediska dílenského zpracování není produktu co vytknout. Vysouvací mechanismus jednotlivých konektorů působí bytelně a ani po několika týdnech testování nevykazoval žádné vůle, které by mohly naznačovat budoucí problémy.

_MG_8081

Pokud bychom měli být hodně nároční, uvítali bychom místo plastové konstrukce kov, který by lépe podtrhoval prémiové zařazení. Zprvu jsem se obával o trvanlivost natisknutého loga výrobce na horní straně flash disku, nicméně ani po neopatrném nošení v kapse batohu s ostatními předměty nedošlo k jeho porušení.

Snímek obrazovky 2016-01-11 v 20.43.04Aplikace i-Memory se může pochlubit přehledným a intuitivním ovládáním

Další nespornou výhodou je podpora přibližně 40 formátů souborů, což z i-Memory UE710 Flash Drive činí skvělého společníka na cestování a všude tam, kde uživatelé často operují s rozličnými typy dat. Zájemci si budou moci vybrat z několika barevných variant – sněhově-bílá a černá / stříbrná a kapacit (32, 64 nebo 128 GB).

ADATA MFi Lightning kabel

V diskuzních fórech se často objevují dotazy uživatelů, kteří hledají vhodný kabel pro synchronizaci a napájení. Důvodem je většinou poškození originálního vodiče, za který si Apple nechává platit nemalé peníze. Společnost ADATA nezapomněla ani tento segment a do nabídky příslušenství z kategorie Apple Series zařadila kabel s komerčním označením Sync & Charge Lightning Cable.

Snímek obrazovky 2016-01-10 v 16.42.29

Příslušenství splňuje požadavky certifikace Apple MFi a lze ho tedy bez jakýchkoliv problémů použít se všemi jablečnými produkty, jenž disponují Lightning konektorem. Výrobce se chlubí schopností rychlejšího nabíjení (až 2,4A) a vysoce kvalitními materiály, z nichž je kabel vyroben. V praxi tak můžete počítat se zvýšenou odolností a dlouhou životností. Jednotlivé vodiče se pyšní vícevrstvým pocínováním, což snižuje energetické ztráty a riziko poškození.

_MG_8107

Obě koncovky jsou z hliníku a při bližším pohledu je znát vysoký důraz na slícování jednotlivých dílů. Za pomyslnou třešničku na dortu můžeme označit stahovací pásek, jenž zabraňuje nechtěnému zamotání kabelu při transportu. ADATA Sync & Charge Cable je k dispozici v několika barvách a variantě kombinující Lightning a microUSB konektor (2-v-1).

_MG_8108

Jestliže hledáte alternativu k originálnímu kabelu, můžeme řešení od společnosti ADATA vřele doporučit. Kromě rychlejšího nabíjení nabídne o úroveň kvalitnější zpracování a možnost barevného slazení. ADATA MFi Lightning kabel lze pořídit za doporučenou cenu 299 Kč.

ADATA UC350

Na tuzemském a slovenském trhu lze kromě výše testovaného příslušenství pořídit flash disk UC350, jenž disponuje rozhraním USB Type-C. Mezi jeho největší výhody se řadí reverzibilní konektor garantující intuitivní připojování. Největší zájem o něj jistě projeví majitelé Retina Macbooku, na jehož těle se nachází pouze jeden port USB Type-C. Na výběr je z variant o kapacitě 16, 32 a 64 GB. Ceny startují na 399 Kč za 16GB variantu, model s 32GB kapacitou přijde na 569 Kč. Za vrchol nabídky s 64GB úložným prostorem zaplatíte 999 Kč.

Snímek-obrazovky-2015-11-08-v-2.17.25

Příslušenství z rodiny ADATA Apple Series nás mile překvapilo svou kvalitou a rozumně nastavenou cenovou politikou. Za celou dobu testování jsme nenarazili na výrazné nedostatky a proto můžeme pořízení těchto produktů směle doporučit.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

8 Komentáře

  1. iMemory vypadá fajnově, víte něco k cenám? To rychlejší nabíjení jste nějak pozorovali, nebo jde jen o marketingové řeči…? Jinak fajn recenze, díky.

    1. Dobrý den, maloobchodní cenu zatím zjišťujeme, jakmile dostaneme konkrétní informace, článek doplníme. Co se týče kabelu, markantní zrychlení při nabíjení jsme nepozorovali. Ovšem při porovnání s originálem od Applu působí ADATA MFi již na první pohled kvalitněji.

    2. Ta rýchlosť je teoreticky možná, ale treba silnejšiu nabíjačku, čiže pri použití bežného setupu bude rýchlosť rovnaká, ale ak budete mať výkonnejšiu (resp. napr. nové PC s rýchlejšími portami alebo powerbanky, ktoré vedia dodávať vyšší prúd), tak sa dá skrátiť čas nabíjania oproti základnému káblu s obmedzenou priepustnosťou. Je to o “Ampéroch” ktoré znesú elektrické vodiče a tu sú použité predsa len trochu kvalitnejšie.

      1. Díky, ještě jedna otázka.. Kdyz je na iphonu 5s originální obal, zda-li imemory pasuje nebo musíme sundat obal?

    1. Díky, ještě jedna otázka.. Kdyz je na iphonu 5s originální obal, zda-li imemory pasuje nebo musíme sundat obal?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button