Recenze

Otestovali jsme DIGI2GO: jaké to je mít televizi v mobilu?

Televizní vysílání prochází nepříliš šťastným obdobím, kdy musí čelit stále četnější konkurenci těžící z rozmachu internetového připojení. Kromě YouTubu se objevili silní rivalové v podobě poskytovatelů online filmů typu Netflix či Hulu. Televize jako taková nutně potřebuje změnu, respektive způsob distribuce, který již nebude stavět na archaických anténách. Jistá záchrana může přijít od společností, jako je DIGI TV, která na našem území nabízí službu DIGI2GO pro sledování televizního vysílání přes internet.

Prvotní nastavení je otázkou několika málo minut strávených před monitorem. Po objednání jednoho ze tří balíčků se stačí přihlásit do webového rozhraní a přidat počítač či tablet do seznamu vašich zařízení. DIGI2GO nabízí možnost spárování až pro 4 zařízení, což lze považovat za dostatečný počet pro pohodlné sledování i v početnější rodině. Fakt, že není potřeba žádného dalšího hardwaru v podobě satelitu či set-top boxu činí z DIGI2GO také zajímavou alternativu na cestování.

Co se týče samotného sledování, na výběr máte ze dvou možností. Tou první je webová aplikace, kterou jsme testovali v aktuální verzi prohlížeče Safari. Orientace v prostředí je maximálně jednoduchá. Stačí si pouze vybrat libovolný program a okamžitě můžete začít sledovat. Obrazovka je v nativním zobrazení rozdělena na dva dvě části. Levý sloupec je vyhrazen seznamu televizních stanic s programovým průvodcem, vpravo se zobrazuje aktuální pořad a doplňkové informace.

Mnohem zajímavější funkční výbavu nabízí mobilní aplikace, kterou lze zdarma stáhnout z App Store. Uživatelské rozhraní staví na rozdělení do čtyřech základních sekcí. Kromě živého vysílání sehraje nejdůležitější roli záložka s programovou nabídkou a funkce pro vyhledávání. Vypíchnout si také zaslouží možnost nahrávání až třiceti hodin záznamu. Další plusové body si aplikace odnáší za velmi svižné reakce a obecně příkladné odladění. Co nás naopak nepotěšilo, je absence podpory AirPlay pro streamování obsahu do Apple TV. Osobně to považuji za největší nedostatek, na který jsem narážel pokaždé, kdy jsem chtěl pokračovat ve sledování pořadu na obrazovce televizoru. Útěchou je přislíbená aktualizace s již implementovanou podporou AirPlay, která má dorazit již velice brzy.

V případě služby DIGI2GO lze vybírat ze tří televizních balíčků. Základní varianta přijde na 349 Kč za měsíc a obsahuje celkem 72 kanálů. Druhý balíček s názvem Maxi nabízí 103 televizních kanálů za měsíční paušál 849 Kč. Poslední varianta Sport Plus je určena všem milovníkům sportu, kteří dostanou na výběr ze sedmnácti stanic zaměřených na sportovní vysílání.

K základnímu tarifu si lze přiobjednat další doplňkové balíčky

Během dlouhodobého testování jsme ani jednou nenarazili na jakékoli výpadky a to ani v momentech, kdy kvalita internetového připojení nebyla zcela optimální. Pro úplnost je vhodné dodat, že ne všechny kanály jsou distribuovány v HD rozlišení a u některých z nich se budete muset spokojit s SD (576p), což nemusí každému vyhovovat. Poslední důležitou vlastností DIGI2GO je archiv schraňující veškeré pořady za uplynulých 72 hodin. Z našeho pohledu jde o nesmírně užitečnou funkci, díky níž se vám už nikdy nestane, že nestihnete váš oblíbený seriál.

Pokud bych měl shrnout zkušenosti s DIGI2GO po několika týdnech testování, mé hodnocení bude vesměs kladného charakteru. Ve prospěch služby hraje fakt, že díky mobilní aplikaci lze sledovat oblíbené pořady v podstatě kdekoli. Dalším benefitem je možnost příjmu na čtyřech spárovaných zařízeních a adaptivní datový tok, které automaticky upravuje kvalitu vysílání podle aktuálních možností internetového připojení. K úplné spokojenosti schází pouze podpora AirPlay, která se má naštěstí objevit v brzké aktualizaci. Jestliže vám tedy současné pojetí televizního vysílání nevyhovuje, DIGI2GO přináší zajímavou alternativu, která stojí minimálně za vyzkoušení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

5 Komentáře

 1. Vážený pane,
  dle Vaší recenze jsem se rozhodl pořídit baliček sportu Digi.
  Jsem velmi spokojen ,protože Turnaj mistrů v tenise nikdo nevysílá.
  Pouze mám jeden dotaz.Informace,že to pojede i na Apple TV mě velice zaujala a máte opravdu relevantní informaci o této skutečnosti.
  Rád bych si pořídil ještě jednu krabičku Apple TV nejnovější verzi,protože při zrcadlení z tabletu na Apple TV se ztrácí kvalita obrazu.
  Moc děkuji za odpověď.Pravidelní čtenář Vašich článků.
  M.Pilát

  1. Hezký den,
   informaci o brzkém přidání funkce AirPlay máme přímo od vývojářů aplikace. Před publikací recenze jsme se snažili zjistit přesnější termín, kdy se tak stane, nicméně na to nám nebyli schopni odpovědět. Pořizovat novější Apple TV nemá cenu, respektive měla by stačit i předposlední verze (když nepočítám poslední revizi s podporou 4K), jen je třeba vyčkat na zmíněnou aktualizaci. Pokud chcete sledovat na televizi, můžete tak učinit propojením MacBooku a TV prostřednictvím HDMI.

 2. O aplikaci přímo pro Apple TV nevíme. V aktualizaci aplikace pro iOS (iPhone/iPad) by měla v brzké době přibýt podpora funkce AirPlay, tj. streamování obrazu skrze Apple TV na obrazovku televizoru. Jde o něco jiného, než klasické zrcadlení, které je v případě videobsahu trhané (seká se).

 3. Dobrý den, mohl by se mi ozvat někdo, kdo si platí sportovní balíček od digi, rád bych si od něj pronajmul jedno ze 4 mobilních zařízení, které má každý zákazník k dispozici.
  mates.krylu@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button