FinderTipy a triky

OS X Mountain Lion: Vraťte ikonám v bočním panelu barvu

Od verze operačního systému Mac OS X Lion se Apple rozhodl, že uživatelé nepotřebují mít barevné ikony v postraním panelu. Co ale dělat, když byste barevné ikony v postraním panelu chtěli? V tomto článku jsme se ukázali jak to udělat pro Mac OS X Lion a dnes si ukážeme jak toho samého docílit pro OS X Mountain Lion. Postup je naprosto jednoduchý a zvládne jej opravdu každý.

Jak tedy na to? Ze stránek MacMatrix si stáhneme utilitu SideEffects.

Dvakrát poklepeme na Either 2xClick SideEffects.pkg (nebo na or 2xClick SideFX.pkg). Jak sám vývojář upozorňuje, někomu lépe funguje jedna, jinému druhá verze. Já sám osobně jsem se setkal s tím, že mi po instalaci zmizely ikony úplně. Není to žádný důvod k panice a stačí restartovat počítač a spustit instalátor znovu. Jediný rozdíl mezi výše zmíněnými verzemi je v tom, že zatímco ta první se nainstaluje tak, že se již o nic nemusíme starat, u té druhé budeme muset restartovat Finder po každém vypnutí nebo restartu systému.

Pokud máte zapnutý GateKeeper a systém vám nechce utilitu naisntalovat stačí na jeden ze souborů které chceme nainstalovat kliknout pravým tlačítkem myši s zvolit Otevřít.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Jeden komentář

  1. farebne ikony su fajn, skor by som ale bral navod na to ako ich pouzit custom icny v sidebare bez toho aby boli farebne – teraz ma kazdy folder okrem systemovych rovnaku ikonu – kedze mam movies a pictures na inom disku nezobrazuju sa k nim spravne ikony ale len default folder… je aj na toto nejaky trik?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button