IkonyTipy a triky

Ordinatore

Jedním z mnoha dalších programů ke změně ikon je i Ordinatore. Ke stažení je na Apple Store jak ve free verzi tak i v placené. Stažením získáte jednoduchý nástroj pro změnu ikon ve svých složkách a tím i větší přehled. Základní verze již obsahuje více jak stovku pěkných ikon a pokud se vám nebudou líbit, můžete použít ke změně v podstatě jakýkoliv svůj obrázek nebo fotku.

Pojďme se podívat jak na to. I když program je nabízen jen v anglické a německé verzi, nebude určitě dělat potíže s jeho používáním snad nikomu.

V horní části okna Ordinatoru najdete složku Templates, kde jsou uložené předinstalované ikony. A že jich není zrovna málo. Vedle je složka Library, kam si můžete přetáhnout svůj obrázek nebo fotografii, kterou chcete použít místo stávající ikony ve složce.

 

Příklad:

Přetáhneme si do knihovny obrázky pro změnu ikon. Označíme třeba obrázek starého počítače, vytvoří se kolem něj šedý stín a pokračujeme kliknutím na Change some icons.

Tím se nám otevře Finder a z něj vybereme a označíme složku kterou chceme změnit. Pokračujeme klikem na Open a tím je vše hotovo. Vybraný obrázek by měl nahradit vaši stávající modrou ikonu.

 

V případě že by se vám ikony nezobrazovaly, což se mi také někdy stalo, tak stačí vynutit ukončení Finderu. Najedeme kurzorem v levém rohu plochy na bílé jablíčko a vynutíme ukončení. Ikony se ihned zobrazí.

 

 

Vámi vybrané a změněné složky mohou vypadat například takto:

 

Vlastimil

Strojní mechanik a konstruktér. Mezi mé koníčky patří nakousnuté jablíčko, astrologie, historie a kutilství :-) Motto: Dělejme to, co se nám líbí. Svými myšlenkami si vytváří každý z nás budoucnost. Vše ostatní je Váš svět a prostor v něm...

Doporučené články

Back to top button