Novinky

Deset měsíců starý iPhone 6s zadupal v testech výkonu OnePlus 3 do země

Mobilní benchmarky používáme, abychom získali alespoň částečnou představu o výpočetním výkonu. Výsledkem jsou ovšem pouze suchá a mnohdy nic neříkající čísla, jejichž vypovídající hodnota je silně diskutabilní. V praxi totiž záleží na zcela jiných faktorech utvářející uživatelský zážitek z daného zařízení. Přestože se výrobci snaží novinky osazovat vícejádrovými procesory a tabulkově impozantní kapacitou operační paměti, realita nemusí vždy plně korespondovat s naším očekáváním. Zdárným příkladem může být čínská novinka OnePlus 3, kterou pohání čtyřjádrový čipset Snapdragon 820 a 6 GB RAM. Na první pohled jde o impozantní hodnoty, nicméně produkce kanálu C4ETech v přiloženém videu ukázala, že papírově výkonný hardware nestačí na iPhone 6s (recenze), jehož debut se odehrál před deseti měsíci.

OnePlus-3-vs-iPhone-6s-main

Test spočíval ve spouštění jednotlivých aplikací, přičemž po pár vteřinách bylo okamžitě jasné, kdo z duelu vzejde jako vítěz. OnePlus 3 je situován jako dostupný smartphone, který má v každém směru převyšovat veškerou konkurenci. Bohužel není všechno zlato, co se třpytí. Celá situace vyvolala bouřlivé diskuze, na které zareagoval samotný spoluzakladatel společnosti OnePlus Carl Pei. Podle jeho vyjádření stojí za nepřesvědčivými výsledky 3000mAh akumulátor vyžadující pro nás nepochopitelně agresivní správu operační paměti. Pokud by OnePlus 3 využíval naplno 6 GB RAM, mělo by to negativní dopad na celkovou výdrž.

Ve finále z toho plyne jediné, špičkový hardware automaticky neznamená skvělé výsledky při reálném používání. Poslední slovo má vždy optimalizace softwaru, kterou Apple a jeho produkty zvládá na výbornou.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Jeden komentář

  1. iPhone je super, popravdě jsem přecházet nechtěl(byl jsem jedna z android oveček), ale jen tak cestou jsem zašel do obchodu AppleTRH.cz a tam mi pěkně ukázali mobil, nechali si s ním pohrát, popř. odpověděli na moje otázky, jako jestli se zasekává po updatech jako android atd.. Prostě super iPhone a jeho iOS teď miluju.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button