AktualityNovinky

Ohýbání je konec: Apple chce u dalšího iPhonu použít kompozitní materiály

Navzdory nepříznivé situaci se společností GT Advanced, která měla pro Apple dodávat krycí skla ze syntetické safíru, je snaha o zodolnění iPhonů stále na pořadu dne. Svědčí o tom další patentová žádost (20150327641) popisující vyztužení konstrukce.

 

Apple v přihlášce definuje integraci speciálních prvků z kompozitních materiálů na místa, kde je šasi smartphonu nejslabší. Materiály složené ze dvou či více substancí a rozdílnými vlastnostmi nabídnou mnohem vyšší pevnost v tahu a zároveň i požadovanou pružnost. Patent počítá s vlepením speciálních vláken po celém obvodu zařízení. Další variantou jsou segmenty umístěné do rizikových míst v okolí otvorů pro tlačítka a napejcí konektor.

 

Pravděpodobnost transformace patentu ve výrobní proces je skutečná z jednoho prostého důvodu. Ačkoliv to většinu uživatelů nepotěší, trend ztenčování smartphonů neustává a výše popsané řešení dovolí posunout limity hliníkových slitin na další úroveň. Zároveň nevylučujeme, že Apple podobné řešení použije k zpevnění konstrukce při zachování dimenzionálních proporcí. Každý však zřejmě tuší, že tato možnost se jeví jako nejméně reálná. Budoucnost mobilních zařízení je jasně daná a dokud na trh nepřijdou flexibilní konstrukce, dotykové placky budou stále tenčí.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button