Novinky

FBI zaplatilo za odemknutí iPhonu 5c ze San Bernardina méně, než se původně čekalo

Agentura Reuters vyrukovala s novou zprávou, podle níž úřad FBI zaplatil za odemknutí iPhonu 5c méně než 1 milion amerických dolarů. Apple samozřejmě popřel vytvoření speciálního nástroje, který by agentům pomohl s přístupem k datům do smartphonu, který byl v držení teroristy vraždícího ve městě San Bernardino. FBI tudíž muselo využít služeb třetí strany, o níž se oficiálně nic neví. Anonymní zdroje hovořily o izraelské společnosti, nicméně tuto informaci zatím ani jedna ze stran nepotvrdila. Co však víme již nyní je fakt, že nástroj či postup je aplikovatelný pouze na modely před iPhonem 5s. To v praxi znamená, že každý iPhone se snímačem otisků Touch ID zůstává pro vládní agentury nedobytnou pevností, do níž nemá přístup.

fbiMezi další zajímavostí patří fakt, že ačkoliv FBI zaplatila poměrně vysokou částku za speciální nástroj, její odborníci v podstatě netuší jak funguje. Je pochopitelně otázkou, zda nejde o cílenou blamáž na Apple a jeho uživatele. Ačkoliv to nemusí být na první pohled patrné, kauza mezi FBI a společností Apple má daleko větší význam, než si většina z nás připouští. Mobilní zařízení slouží jako schránka do níž ukládáme velké množství citlivého obsahu. Pokud by se ovšem ukázalo, že některá z vládních institucí disponuje prostředky pro jejich hacknutí, mělo by to nepříznivý dopad na celý segment mobilní elektroniky.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button