Novinky

Nových verzí MacBooku Pro bychom se mohli dočkat už začátkem příštího roku

Když byly na konci roku 2021 představeny nové MacBooky Pro, tak valná většina  uživatelů naprosto žasla, jelikož Apple konečně představil notebook pro opravdové „profesionály.“ Upgradu se totiž tento stroj dočkal téměř ve všech ohledech. Ať už jde o výkon, kvalitu displeje, výdrž na baterii či portovou výbavu, ve všem je tento stroj o parník lepší než jeho předchůdce z roku 2020.

Ačkoliv je aktuální MacBook Pro i teď naprosto skvělou koupí, tak koncem tohoto roku jsme očekávali jeho nástupce, který má nastavené limity posunout na ještě vyšší úroveň. Nakonec však listopadová konference, jež se primárně zaměřuje na počítače Mac, kvůli technickým problémům s výrobou chystaných produktů nekonala.

foto: Macrumors

Nyní ale známý leaker Mark Gurman zveřejnil zprávu, v níž uvádí, že společnost Apple plánuje nové MacBooky Pro vydat již začátkem roku 2023. Dle jeho slov však nemáme očekávat žádné dramatické změny, jelikož chystaní nástupci se mají údajně dočkat pouze kosmetických úprav. Kromě vylepšeného procesoru M2 Pro se tedy nová generace pochlubí pouze novou variantou operační paměti s vyšší datovou propustností. Toto rozhodnutí však nemůžeme mít Applu za zlé, jelikož přelomové změny nelze dělat u každé nové generace. Přesto zde existuje šance, že nás kalifornský výrobce alespoň něčím překvapí. V zákulisí se totiž hovoří také o tom, další revize MacBooku Pro by mohla dostat modul Face ID.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button