AktualityNovinky

Nový patent Applu popisuje iPhone, který se zvládne sám vysušit

Smartphony jsou citlivá zařízení, která se s vodou a dalšími tekutinami příliš nekamarádí. Nezřídka stačí pouze pár kapek, aby se z mobilního telefonu stalo těžítko v hodnotě několik desítek tisíc. Řada výrobců proto nabízí modely s voděodolnou konstrukcí zamezující nezvratné oxidaci. Krátce po uvedení iPhonu 6s/Plus (recenze) se objevily důkazy o zvýšené ochraně některých součástek vůči kontaktu s vodou. Konkrétně se jedná o silikonová těsnění chránící nejdůležitější elektroniku.

Snímek obrazovky 2015-11-16 v 19.16.52Část odborné komunity předpokládá, že příští iPhone bude již kompletně vodotěsný, což by v mnoha ohledech dávalo určitý smysl. Tuto hypotézu nově podpořil patent popisující zajímavou technologii na vytěsnění kapek vody. Systém staví na integraci akustických senzorů pro detekci kapalin a speciálních elektrod. Po jejich aktivaci by docházelo k vytváření střídavých nábojů, jejichž vlivem by kapičky vody začaly putovat směrem z vnitřností telefonu.

Snímek obrazovky 2015-11-16 v 19.17.09

Patentová přihláška působí až neuvěřitelným dojmem, zvlášť pokud si uvědomíme, že existují mnohem jednodušší způsoby ochrany. S nejvyšší pravděpodobností se jedná o další z mnoha návrhů, které se nikdy nedočkají realizace a zůstanou pouze v hlavách svých tvůrců.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button