AktualityNovinky

Nový patent Applu naučí iPhone zachránit displej před rozbitím

Téměř každého z nás již potkala nemilá zkušenost, kdy jsme se museli potýkat z rozbitým displejem. Stále větší úhlopříčky a jemné rozlišení dělá z oprav podobného typu nákladnou záležitost. Ačkoliv se tomu snažíme předejít aplikací ochranných pomůcek v podobě tvrzených skel či folií, při střetu s tvrdým betonem je šance na “pavouka” přes celý displej téměř jistá. Podobné situace by mohl eliminovat zajímavý patent, který byl podán v létě minulého roku. Přihláška nese označení „Active Screen Protection for Electronic Devices“ (aktvní ochrana displeje pro elektronická zařízení) a její princip vychází z použití aktivních prvků.

apple_patentPři pádu by iPhone automaticky vysunul speciální “nárazníky”, které by ochránily displej před jeho poškozením

Zajímavá myšlenka staví na možnostech akcelerometru a dalších senzorů snímajících pohyb. Pokud by telefon vyhodnotil, že nekotrolovatelně letí vstříc chodníku, aktivoval by čtverici chráničů, které by se vysunuly z každého rohu. Aktivní prvky mají za úkol absorbovat energii z nárazu a po dokončení služby opět zmizet do těla smartphonu.

iphone-screen-protector-retractDetail mechanismu sloužícího k vysunutí aktivních prvků ochrany

Patentová přihláška obsahuje informaci, že tato sofistikovaná metoda ochrany je vhodná nejen pro mobilní telefony a lze ji integrovat do notebooků či chytrých hodinek. Ačkoliv jde o zajímavé řešení, jen těžko lze počítat s implementací do budoucího iPhonu 7.

iPhone-6-Schermo-rottoPodobný pohled nepotěší žádného majitele mobilního telefonu

Z našeho úhlu pohledu jde pouze o jeden z mnoha dalších nápadů popisující teoretické možnosti. Podobných patentů má Apple ve sbírce nepřeberné množství a proto nám v následujících letech nezbyde nic jiného, než dávat na naše kapesní miláčky stále pozor.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button