AktualityNovinky

Apple si hraje s myšlenkou nasazení flexibilního displeje do dalšího iPhonu

Oblíbeným způsobem jak nahlédnout do budoucího vývoje produktů společnosti Apple je bedlivé sledování patentů zveřejněných americkým patentním úřadem. Nejnovější žádost ukazuje velmi zajímavou novinku, která by mohla určit směr, jakým se jablečné smartphony vydají. Nákresy totiž ukazují telefon se zahnutým displejem, který je navíc roztažený až do krajů přístroje. Patent, který byl publikován ve čtvrtek 29. září však není prvním výkopem Applu v této oblasti. Původní patent naznačující přítomnost zakřiveného displeje má totiž Apple zapsán už od roku 2013.

Na základě jednoho nákresu nemůžeme říci, že se v následujících letech opravdu dočkáme iPhonu s flexibilním displejem. Apple vlastní tisíce patentů, z nichž většina reálné využití nenajde. V tomto případě nám ale dává naději fakt, že toto není poprvé co si Apple nechal podobné řešení patentovat. Z tohoto zároveň vyplývá, že v této oblasti probíhá v jablečné firmě opravdu usilovná práce.

59b_iphone-curved

Pokud by si tato novinka opravdu prorazila cestu do reálného světa, je dost možné, že ovládání iPhonu by prošlo zásadními změnami. Novou polohu by si také musela najít boční ovládací tlačítka. V patentu se dokonce objevilo slovo „wraparound“, což má podle všeho být označení telefonu s displejem doslova obtočeným kolem celého zařízení. Toto je však hudba vzdálené budoucnosti, na kterou je stále dost času

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button