Novinky

Nový Macbook Air dorazí v létě. Dostane Retina displej 

Macboook Air je dlouhodobě nejoblíbenějším přenosným počítačem z dílny Applu. Zároveň ovšem platí, že zůstával jediným, který se dlouhé roky nedočkal výraznějšího vylepšení. To by se letos mělo změnit. Na rozdíl od předchozích let, kdy Apple svému nejlevnějšímu laptopu dopřál jednou ročně jen hardwarovou omlazovací kůru, měl by rok 2018 přinést zcela novou generaci této modelové řady.

Výrazného vylepšení se dočká displej, který bude hoden nosit označení Retina. Současná obrazovka se v „Airu“ totiž nezměnila od roku 2010. Zatímco uznávaný Apple analytik Ming-Chi Kuo očekává prodejní cenu na úrovni 799 nebo 899 dolarů, web Digitimes spekuluje, že cenovka nového MacBooku Air bude stejná nebo dokonce o něco vyšší, než je tomu dnes. Americká cena tohoto modelu přitom činí 999 dolarů.

Oba zdroje se rozcházejí také v odhadech prodejních čísel. Digitimes díky vyšší prodejní ceně předpokládá, že Apple do konce roku prodá 4 milionů kus těchto počítačů. Kuo je optimističtější a věří, že nového majitele najde 6 milionů nových Macbooků. Premiéry se s největší pravděpodobností dočkáme na každoroční vývojářské konferenci WWDC, kde lidé Tima Cooka určitě představí také nové verze svých operačních systémů.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close