iOSNovinky

Nový Jailbreak krade uživatelům informace o platebních kartách a účtech

Zhruba před týdnem se na internetu začaly objevovat návody, jak si stáhnout nový iOS 9.3.3 Jailbreak od hackerské skupiny Pangu do vašeho zařízení. Jailbreak je nástroj, který umožňuje otevření systému a pomocí tzv. tweaků přidává do vašeho zařízení nové možnosti a funkce, které samotný iOS od Applu nepodporuje.

Po nainstalování Jailbreaku do zařízení se ovšem začali ozývat někteří uživatelé, kteří hlásí zneužití platební karty, přístup k PayPal účtu nebo třeba k různým sociálním sítím. Zdroje uvádí, že tato hlášení mohou být jen náhodou, ovšem ať už je to jakkoliv, informace poukazují na jedno z možných rizik Jailbreaku. Většina útoků na účty uživatelů pochází z míst, jako je Tchaj-wan, Vietnam, Peking, anebo z jiných lokací v Číně. Hackerská skupina Pangu uvedla, že oni nejsou ti, kteří kradou přístupy k účtům uživatelů a také uvádí, že nedostali žádnou zprávu o porušení účtu od čínských uživatelů.

What-is-iOS-Jailbreak

Za problémem okolo krádeže přístupových informací k účtům má údajně stát PC nástroj PPhelper, skrze který jste mohli Jailbreak stáhnout. Uživatelé, kterým byla ukradena data, využívali tento nástroj. Jailbreak jste mohli stáhnout také přímo přes zařízení a ti, kteří tak učinili, zatím žádné podobné problémy dle zdrojů nemají. Pokud jste si Jailbrak stáhli a nyní máte strach, doporučujeme obnovit vaše iOS zařízení pomocí iTunes. Jailbreak bohužel podobná rizika přináší, a proto je mnohdy lepší zůstat u originálního iOS, se kterým se vám podobné nehody nestanou.

Zdroj

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button