Novinky

Nový exoskelet od LG propůjčí člověku nadlidské schopnosti

Součástí většiny asijských kultur je úcta ke starším lidem. Z toho důvodu se společnosti jako je například Honda angažují ve vývoji pomůcek, které mají pomoci hůře pohyblivým seniorům. Většinou jde o různé formy exoskeletů, které lze uplatnit i v jiných sektorech. S vlastním řešením se nedávno pochlubilo také jihokorejské LG, které poodhalilo robotický exoskelet LG CLOi SuitBot.

Myšlenka zařízení staví na již známých principech nositelné elektroniky z této kategorie. V podstatě jde o skelet, který má uživateli zvýšit sílu a poskytnou lepší oporu dolních končetin. LG CLOi SuitBot disponuje pohyblivými klouby, které jsou navrženy tak, aby umožnily co nejpohodlnější a přirozenou chůzi.

S optimalizací pomůže umělá inteligence

Výrobce u komerčně dostupné verze počítá s nasazením například ve skladech a všude tam, kde je třeba manipulovat s těžkými předměty. Zajímavě také zní zmínka o inteligentním softwaru, který analyzuje prostředí v němž je zařízení používáno. Na základě těchto dat pak upravuje parametry a optimalizuje řízení spotřeby. Řídící jednotka se během provozu neustále učí, jak se konkrétní uživatel hýbe a podle toho přizpůsobuje chování servomotorů a dalších komponent.

CLOi SuitBot je plně připraven na integraci do pracovního prostředí, kde už jsou nasazení i jiní roboti od LG. Výrobce proto věří, že užší propojení lidí a strojů může vést k lepší efektivitě a neposlední řadě i vyšší bezpečnosti na pracovištích. Bližší informace zahrnující cenu, dostupnost či výdrž na jedno nabití zatím chybí.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button