AktualityNovinky

Apple plánuje v letošním roce představit nový iPod Touch

Hudební přehrávač iPod se po svém uvedení stal naprostou ikonou, která dokázala přetransformovat poslech hudby do podoby, jakou ji známe dnes. Postupem času ho však nahradili chytré telefony, které dokázaly plně zastat jeho funkci a Apple tak přestal mít důvod pro jeho další vývoj. To ostatně potvrzují i finanční výsledky, kde se prodeje těchto přehrávačů objevují pod položkou ostatní. S nástupem hudební služby Apple Music se však objevily nové spekulace, podle kterých máme v letošním roce očekávat nového nástupce.

7a5_apple-ipod-touch-6g

Vzkříšený model bude částečně vycházet z iPhonu 6. Jeho výbava má zahrnovat 4,7” IPS panel, NFC čip s podporou Apple Pay a čtečku otisků Touch ID. Dostatek výpočetního výkonu obstará procesor Apple A9, který doplní 2GB operační paměť. Pro pořízení rychlých momentek poslouží 8Mpx fotoaparát doplněný o duální LED diodu a schopnost natáčení Full HD videí. Na pultech prodejců se objeví v několika variantách, které od sebe bude odlišovat kapacita interního úložiště – v případě nejvybavenějšího modelu to bude 128 GB.

6f5_ipod-2

Na výběr bude z několika barev – šedá, zlatá, stříbrná, červená, modrá, žlutá a růžová. Koncová cena se má pohybovat v rozmezí od 250 do 300 USD (zhruba 6 000 – 7 500 Kč). Očekávaný debut je plánován s novými iPhonem 6s a 6s Plus.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button