Tipy a triky

Novinky ve watchOS 7, o kterých byste měli vědět

O nových funkcích ve watchOS 7 víme už od červnového WWDC 2020, na kterém byl tento operační systém představen. Před pár dny však Apple konečně vypustil watchOS 7 do světa. My si dnes připomeneme několik zásadních funkcí, na které byste při používání vašich jablečných hodinek neměli zapomenout. Ke každé této funkci přidám i osobní zkušenost.

Automatická detekce mytí rukou

Jedna z funkcí, která se prostě hodí, je automatická detekce mytí rukou i s odpočtem. Když si tuto funkci na Apple Watch zapnete, kdykoliv si začnete mýt ruce, vaše Apple Watch si toho po chvíli všimnou a začnou vám odpočítávat 20 sekund. Pokud si ruce při odpočtu přestanete mýt, zastaví se. 

Tuto funkci jsem si zapnul hned po stáhnutí watchOS 7 a ihned ji šel vyzkoušet. Funkce funguje skvěle a hodinky úspěšně samy detekují kdy si ruce začnete mýt.

Školní režim

Funkce, o které moc lidí neví a drtivá většina uživatelů Apple Watch ji ani možná nikdy nevyužije, je školní režim. Zapnutí je jednoduché, vysunete ovládací centrum, kliknete Upravit a kliknete na plus u ikony hlásícího se studenta. Funkce už je připravená k použití, teď už stačí jen kliknout na ikonu samotnou a školní režim se zapne. Tento režim vypne všechna upozornění a udělá z vašich chytrých hodinek jen hodinky. Tento režim vypnete otočením Digital Crown jako je tomu podobně u režimu spánku a vypouštění vody. 

Jako student tuto funkci rozhodně oceňuji. Apple Watch mi zobrazí jen čas a nic mě při soustředění na výuku nevyrušuje.

Sdílení ciferníků

Každý uživatel Apple Watch má alespoň jeden oblíbený ciferník, na který nedá dopustit. Pokud jste svůj ciferník s někým někdy chtěli sdílet, od watchOS 7 můžete. Stačí si vybrat ciferník jaký chcete a podržet prst na obrazovce. Zobrazí se vám menu, ve kterém si měníte ciferníky. Vedle tlačítka Upravit uvidíte ikonku pro sdílení. Když na ikonku kliknete a vyberete kontakt, ciferník s danou osobou sdílíte. Na druhou stranu, pokud vám někdo jiný ciferník pošle, stačí na něj jen kliknout a sám se vám přidá do vašich Apple Watch. Jeden z dobrých aspektů je, že pokud se na ciferníku objevují komplikace aplikací, které nemáte stažené, vaše Apple Watch vám nabídnou stažení dané aplikace.

Tuto funkci nevyužívám každodenně, ale přijde mi, že je potřeba aby byla součástí operačního systému watchOS. Určitě ji někdy v budoucnu využiji. 

Nové ciferníky

Jak bývá u nových verzí operačního systému watchOS zvykem, vždy se po aktualizaci dočkáme několika nových ciferníků. Jinak tomu není ani tentokrát. Do watchOS 7 se nastěhovalo hned několik nových vzhledů, které lze dál modifikovat.

 

Redukce animací

Toho, že se vám po nainstalování nového watchOS 7 značně zrychlí hodinky, si všimlo mnoho lidí. V novém watchOS 7 si můžeme všimnout  toho, že se razantně zkrátila doba animací, což není ani zas tak špatné. Pokud byste zmáčkli Digital Crown ve dřívější verzích operačního systému watchOS, pěknou chvíli byste si počkali, pokud to ale uděláte ve watchOS 7, připadáte si, jako kdybyste měli nové hodinky. 

Ve watchOS 7 se ukrývá ještě řada dalších vylepšení. Většinou jde o dílčí novinky, které více či méně zpříjemňují každodenní používání hodinek. Do komentářů nám proto můžete napsat, jaká novinka ve watchOS vás nejvíce oslovila, případně co vám naopak takovou radost neudělalo. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

2 Komentáře

    1. Zdravím. Pokud se Vám kdykoliv vyskytnou problémy spojené s polohou, ve většině případů to bude spojené s nastaveními v aplikaci Watch na iPhonu, v aplikaci přejděte do sekce polohové služby a zkontrolujte, zda tam máte zapnuté to, co potřebujete. Pokud problémy přetrvávají, nezapomeňte restartovat obě zařízení. Přeji hezký den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button