Novinky

Nové úniky kolem iPhonu 8 prozrazují několik zajímavých informací

Kolem chystaného iPhonu 8 již koluje tolik informací, že problematiky neznalý čtenář by mohl snadno nabýt dojmu, že Apple v září nebude mít co představovat. Do nekončící série úniků se nově přidává několik zajímavých informací, které nám dávají opět o něco lépe nahlédnout pod pokličku vývoje jednoho z nejočekávanějších zařízení letošního roku. První spekulace se točí kolem barevných variant. Změna designového jazyka je téměř veřejným tajemstvím, nicméně podle Benjamina Geskina se v září dočkáme uvedení zrcadlového provedení, které potvrzuje dřívější zkazky o částečném návratu k iPhonu 4/4s.

Geskin na svém twitterovém účtu uvedl, že zrcadlová varianta bude v jistém ohledu připomínat lesklé kryty pro současné iPhony. Za předpokladu, že zdroj vychází z reálných základů, lze skleněná záda přímo spojit s podporou bezdrátového nabíjení. Sklo v praxi klade menší odpor při přenosu elektrické energie, což má mimo jiné pozitivní vliv na snížení ztrát způsobených překážkou mezi cívkami v telefonu a nabíjecí podložce.

O další únik se postaral známý bloger John Gruber, který prohlásil, že funkce bezdrátového nabíjení nebude dostupná od samého začátku prodejů. V pozdějším komentáři dodal, že indukční bezdrátová nabíječka bude prodávána odděleně, respektive půjde o doplňkové příslušenství, za které si Apple nechá jistě náležitě zaplatit. Díky dříve publikovaných schématům se lze snadno dovtípit, že iPhone 8 vsadí na standardizovanou technologii Qi, kterou používá drtivá většina konkurenčních výrobců.

Této tezi mimo jiné nahrávají dříve publikované konstrukční plány, na nichž je jasně patrná oblast určená pro indukční cívku. Záhadou však zůstává, z jakého důvodu bude funkce pro bezdrátové nabíjení uvolněna až s aktualizací iOS 11.1. V kuloárech se šušká o nedostačujících výrobních kapacitách, které jednoduše nedokážou vychrlit bezdrátové nabíječky v požadovaném množství.

Neméně zajímavé je také video z produkce Youtube kanálu UnboxTherapy, které stihlo za tři dny od zveřejnění získat více než 2 miliony zhlédnutí. Globálně známý youtuber v klipu prezentuje nefunkční maketu iPhonu 8 vycházející z uniklých skic. V přímém porovnání se stále aktuálním iPhonem 7 Plus je patrné, že připravovaná novinka nabídne velmi zajímavý poměr čelní plochy a displeje. Za zmínku také stojí o poznání větší tlačítko pro vypnutí displeje a celkově subtilnější konstrukce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button