Novinky

Nové Apple Mapy míří do dalších evropských zemí. Je mezi nimi i Česko!

Je tomu pár týdnů co se změnil design Apple Map v České republice a v některých městech přibyly 3D pohledy. Dnes však Apple prostřednictvím tiskové zprávy oznámil další novinky, které se mimo Rakouska, Chorvatska, Maďarska, Polska a Slovinska budou konečně týkat i naší domoviny.

Nově přepracované prostředí obsahuje podrobnější pokrytí silnic, lepší navigaci, více 3D modelů například oblíbených památek a další. Velkou novinkou je i podpora pro uživatele s elektromobily, kteří si budou moci plánovat trasy, obsahující vhodné zastávky pro nabíjení. Tyto zastávky budou navrhovány i s ohledem na překonávání nadmořských výšek na trase. Časy nabíjení budou zahrnuty do celkové doby.

Velmi užitečné mohou být i vnitřní mapy. Ty slouží pro orientaci například na letištích nebo v obchodních domech. Zde je možné zjistit, ve kterém patře budovy se nacházíte, kde najdete nejbližší toalety nebo které obchody, či restaurace jsou aktuálně otevřené.

Další významnou novinkou je funkce Look Around. Tu lze přirovnat ke konkurenční službě Google Street View. Jedná se o snímky ulic ve vysokém rozlišení, mezi kterými na mapě lze plynule přecházet. Tyto snímky pořizují speciální vozidla posetá kamerami, která jste jistě ve svém okolí také minimálně jednou potkali.

Aktualizace potěší i uživatele, kteří využívají mapy při cestách v hromadné dopravě. Nově je možné si vyhledat nejbližší zastávky a ukládat si je do oblíbených položek. Při zapnuté navigaci vás mapy dokonce upozorní ve chvíli, kdy máte z vlaku či autobusu vystoupit.

Drobných vylepšení je ale v Apple Mapách mnohem více a v případě, že využíváte konkurenční řešení (Google Mapy, Mapy.cz, Waze a další), určitě stojí minimálně za vyzkoušení.

Už jste vyzkoušeli nové Apple Mapy? Pokud ano, dejte nám vědět, co říkáte na uvedené novinky, případně jaká z nich vám udělala největší radost. 

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button