Novinky

Nové AirPods Max dorazí příští rok. Jaká vylepšení s sebou druhá generace přinese?

Od představení AirPods Max už uběhly téměř tři roky a jedná se tedy o nejstarší generaci sluchátek v aktuální nabídce Apple produktů. Teprve nedávno se však začaly objevovat první zvěsti o nové generaci těchto sluchátek, jež by měla přinést několik zajímavých vylepšení. Jaké tedy AirPods Max 2 přinesou novinky oproti nynějšímu modelu?

Nový USB-C konektor

Jelikož letos už Apple konečně přešel na USB-C i u svých iPhone 15 a sluchátek AirPods Pro, tak je téměř jasné, že stejnou změnu čekají i jeho nejdražší sluchátka. USB-C vystřídá stávající Lightning rozhraní, jenž slouží k nabíjení či používání sluchátek v drátovém režimu. Na nabíjení nejnovějších Apple produktů vám tedy konečně postačí pouze jeden kabel.

foto: Macrumors

Bluetooth 5.3

Dalším očekávaným vylepšením je novější verze Bluetooth. Nyní se v AirPods Max nachází Bluetooth modul podporující verzi 5.0, u další generace se však dočkáme modernějšího standardu 5.3. Tato změna by měla přinést stabilnější připojení a lepší energetickou účinnost. Majitelé novějších Apple zařízení, jež podporují též  Bluetooth 5.3 tedy budou schopni z těchto sluchátek dostat to nejlepší a nejstabilnější spojení, které je u AirPods možné.

Nové barvy

AirPods Max jsou nyní dostupné ve vesmírně šedé, stříbrné, nebesky modré, zelené a růžové barvě s tím, že lze tyto barvy kombinovat ještě s jinak barevnými náušníky, které Apple prodává také samostatně. U AirPods Max druhé generace bychom se však měli dočkat navíc ještě dalších barev. O jaké odstíny půjde, v tuto chvíli bohužel nevíme.

foto: Macrumors

Co AirPods Max 2 pravděpodobně nedostanou?

Bohužel je zde stále dost specifikací, které AirPods Max pravděpodobně nedostanou. Spadá mezi ně například U2 čip, jenž by pomohl tato sluchátka lépe dohledat pomocí přesné lokalizace, kterou známe například z AirTagu. Údajně se nedočkáme ani nového pouzdro, které by AirPods Max lépe chránilo proti pádům či jiným způsobům poškození a v neposlední řadě i čip H2 pro adaptivní zvuk jímž disponují AirPods Pro 2. Všechny výše zmíněné informace mají neoficiální charakter, takže je samozřejmě možné, že nakonec vše bude úplně jinak. Na druhou stranu zdrojem úniku je dobře informovaný Mark Gurman z agentury Bloomberg, který je známý pro velmi spolehlivé napojení na zákulisí Applu.

foto: Macrumors

Gurman dále dodává, že se nových AirPods Max 2 dočkáme někdy koncem roku 2024. Tato sluchátka tedy budou pravděpodobně představena buď společně s novým iPhonem či novými Macy.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button