Novinky

Nová verze Siri s umělou inteligencí by mohla být představena už na letošním WWDC

Když před více než rokem společnost OpenAI představila ChatGPT, chytrého chatbota se schopností využívat umělou inteligenci, odstartovalo to úplně nový trend. Spousta velkých technologických společností začala implementovat umělou inteligenci do svých produktů a mnoho aplikací a nástrojů se díky tomuto pokroku stalo ještě lepšími. Apple však na tento trend nijak nezareagoval a žádný nový produkt či službu využívající AI nepředstavil.

Tento rok se má však podle leakera „yeux1122“ situace změnit. Dle jeho posledního příspěvku má totiž Apple již na WWDC představit vylepšenou verzi Siri využívající právě umělé inteligence. Siri by díky tomuto vylepšení mohla být schopna přirozenějších konverzací a chovat se více personalizovaně. Pravděpodobně by poté uměla i generovat texty či poskytovat odpovědi na komplexnější otázky.

Za chytřejší Siri si možná budeme muset připlatit

Zatím však není známé, zda bude Siri s umělou inteligencí stále hlasová či bude možnost zadávat otázky a příkazy i textově jako u ChatGPT. Další neznámou je poté dostupnost a případně cena. Pokud by totiž Apple představil novou Siri s AI, mohl by po vzoru ChatGPT od uživatelů chtít za využívání této služby platit předplatné. Apple samozřejmě vydělává spoustu peněz na hardwaru a jiných službách, takže by Siri nemusela být nutně placená, avšak tuto možnost nemůžeme vyloučit.

Pokud jde o leakera yeux1122, má za sebou smíšenou úspěšnost. Také známější spekulanti včetně Marka Gurmana z agentury Bloomberg však potvrzují, že by Apple měl vlastní službu s AI představit v průběhu roku 2024 a je tedy solidní pravděpodobnost, že se Siri s AI na WWDC opravdu dočkáme. Přesto je nutné brát všechny spekulace raději s jistou rezervou, jelikož se nejedná o oficiální informace a vše může být nakonec úplně jinak.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button