AktualityNovinky

Nová sokyně Siri od Facebooku se bude jmenovat M

Již delší dobu se spekuluje o tom, že Facebook by rád na trh uvedl konkurenta applovské Siri. Projekt s pracovním názvem Moneypenny byl ve středu oficiálně představen po názvem M. Facebook M zatím testuje pouze hrstka lidí, není tedy zatím volně dostupný ke stažení. Hlasová asistentka se nestane součástí aplikace Facebook, nýbrž bude zabudována do Messangeru. Facebook však plánuje zajít dále než například Apple se svou Siri. Za M mají totiž stát skuteční lidé, kteří budou uživatelům pomáhat, pokud se automatická asistentka ocitne v koncích.

FacebookM

Facebook má ale nevýhodu v tom, že nemá vlastní operační systém. Google se svým ne příliš úspěšným Google Now, stejně jako Apple můžou své asistenty zahrnout přímo do operačního systému. Facebook přesto věří, že jeho M se stane důležitým produktem, který uživatelé ocení a budou ho denně používat. Uživatelské prostředí by mělo být totožné se současným vzhledem chatovací aplikace. Jen na druhé straně nebude odpovídat váš přítel, ale M. Asistentka by podobně jako Siri měla zvládat například rezervování místa v restauraci nebo objednání vybraných služeb. Zatím ale nevíme, jestli se těchto funkcí dočkáme i my Evropané.

Facebook M

M bude také využívat informace, které o sobě sdílíte na Facebooku. Pomůže vám tedy vybrat narozeninový dárek pro své blízké. Zde samozřejmě vzniká určitá obava z narušení soukromí. Jak Facebook hodlá tento problém řešit, jeho tiskový mluvčí nesdělil. Faktem ale je, že Facebook si nikdy z ochrany osobních dat těžkou hlavu nedělal. Díky těmto informacím se navíc může M posunout výrazně dále než dosud zaběhlá konkurence.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button