Novinky

Nová dimenze komunikace s umělou inteligencí. Aplikace ChatGPT pro iOS dostala podporou hlasové konverzace

OpenAI lze bez větší nadsázky označit za firmu, která drží v otěžích budoucnost naší civilizace. Její chatbot ChatGPT se velmi rychle vyprofiloval jako přelomová technologie s obrovským potenciálem. Toho se snaží využít miliony uživatelů po celém světě, kteří ChatGPT používají k nejrůznějším účelům. Jednou z novinek v systému chatbota se stalo hlasové ovládání, respektive podpora hlasová konverzace, kterou OpenAI oznámilo již v září letošního roku. Nově se však tato funkce dostala také do mobilní aplikace ChatGPT pro iOS.

Velice důležité je v tomto ohledu zdůraznit, že funkce hlasové konverzace je dostupná všem uživatelům, a to včetně těch, kteří využívají bezplatnou verzi chatbota. Možnost hlasové komunikace představuje mnohem přirozenější formu interakce mezi člověkem a umělou inteligencí. Místo psaní stačí svůj dotaz či příkaz jednoduše vyslovit, což je v praxi mnohem pohodlnější, než vyťukávat zadání na softwarové klávesnici iPhonu. Reálně lze s ChatGPT klábosit jako s blízkým člověkem, který s vámi může konverzovat na téměř libovolné téma.

Funkce hlasového ovládání byla dříve dostupná pouze platícím uživatelům, nicméně OpenAI se rozhodlo, že tuto klíčovou přednost jejich chatbota zpřístupní kompletně všem. V nastavení aplikace si dokonce můžete vybrat jeden z pěti profilů zahrnující mužské a ženské hlasy. Na jejich vytvoření se krom OpenAI podílela také řada dalších profesionálů včetně hlasových herců.

Hlasová konverzace s ChatGPT funguje skrze iOS aplikaci opravdu hladce. Čas od času sice můžete narazit na výpadky připojení či delší dobu odezvy, ale celkově vzato funguje hlasové konverzování naprosto spolehlivě. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je o vcelku návykovou záležitost, jelikož povídat si s chatbotem přirozeným jazykem posouvá celou komunikaci mnohem dál a obecně to člověku zprostředkovává silnější zážitek.

Co na tuto novinku říkáte, případně jakým stylem používáte ChatGPT nejčastěji? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button