Novinky

Nová Apple TV 6 je na cestě. Nabídne výkonnější hardware a přepracovaný ovladač

Již nějakou dobu se hovoří o tom, že Apple pracuje na v pořadí již šesté generaci multimediální krabičky Apple TV. Tyto domněnky nově přiživilo vydání beta verze operačního systému tvOS 14.5 zahrnující dosud neznámou část kódu. Řetězec odkazuje na dálkové ovládání se středovým tlačítkem, které však současný ovladač postrádá. 

To by mohlo znamenat, že společně s novou Apple TV dorazí také přepracované dálkové ovládání. To současné disponuje několika tlačítka ve dvou řadách a dotykovou ploškou.

Stále aktuální Apple TV 4K byla představena v roce 2017, takže uvedení nástupce se rozhodně nabízí. V kuloárech se šušká, že další verze nabídne krom jiného výkonnější hardware. Apple si totiž velmi dobře uvědomuje příležitost v herním průmyslu, kde alespoň prozatím nemá téměř žádné slovo. Chystaná Apple TV by tedy mohla plnit mimo jiné roli herní konzole.

Zdroj: Unsplash

Pravděpodobně nepůjde přímo po krku zařízením, jako je nový PlayStation 5 či Xbox, které cílí na hráče dychtící po co možná nejlepším zážitku ze hrání. Apple by naopak mohl mířit na běžné uživatele, kteří si občas něco rádi zahrají a spíše než detailní grafiku AAA her, ocení zábavné tituly s maximálně intuitivní hratelností.

Současnou Apple TV 4K pohání šestijádrový čipset A10X doplněný o 3GB operační paměť. To sice stačí na plynulé přehrávání 4K videí a spouštění nenáročných aplikací či her z Apple Arcade, ovšem to nemusí brzy už platit. Do popředí se stále častěji dostávají 8K televizory, takže Apple už minimálně musí pracovat na podstatně výkonnější verzi svého přehrávače s rozhraním HDMI 2.1 umožňující protlačit signál ve vysokém rozlišení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button