Novinky

North Focals 2.0 budou špičkové brýle pro rozšířenou realitu, v nichž nebudete vypadat jako kyborg

Rozšířená realita se často označuje za technologii budoucnosti. Mixování skutečné reality s digitálními prvky zajímá také Apple, který již s rozšířenou realitou začíná pomalu koketovat formou mobilních aplikací. Skutečným průkopníkem v této oblasti je společnost North, která hodlá v příštím roce uvést v pořadí již druhý model svých brýlí Focals 2.0. 

Hlavní devizou North Focals je design, který se příliš neliší od klasických brýlí. Druhá generace půjde ještě dál a nabídne o 40 % nižší hmotnost a mnohonásobně lepší zobrazovací schopnosti. Dosavadní model se sice chlubí barevným displejem, ovšem jeho schopnosti jsou značně omezené. Focals 2.0 mají být těmi nejpokročilejšími brýlemi, jaké kdy byly vyrobeny. Výrobci se údajně podařilo miniaturizovat použitý hardware do takové podoby, že nošení by mělo být srovnatelné s klasickými brýlemi.

Zobrazovací schopnosti první generace North Focals je omezeno na jednoduchou grafiku

První AR brýle o nichž bude mít smysl přemýšlet?

S ohledem na recenze původního modelu a příslibu výrobce to vypadá, že bychom se mohli příští rok konečně dočkat prvních brýlí pro rozšířenou realitu, o nichž bude mít smysl přemýšlet. Výrobce má navíc silnou podporu od společností jako je Intel a Amazon, takže nehrozí, že by šlo pouze o výkřiky do tmy s cílem nalákat nové investory.

Klíčovým benefitem brýlí North Focals je fakt, že s nimi člověk nevypadá jako kyborg. To bohužel nejde říct o konkurenčních řešení typu HoloLens či Google Glass. Pokud jde o cenu, tak zde už výrobce sdílný nebyl. Lze ovšem předpokládat, Focals 2.0 budou stát přibližně 1 000 dolarů (bez daně), tedy stejně jako původní model v době svého ohlášení.

První generace brýlí Focals

Pokud se společnosti North povede dodržet ambiciózní plány, Focals 2.0 mohou stát u zrodu nové generace mobilních zařízení, které převezmou žezlo po chytrých telefonech. Již delší dobu se totiž hovoří o tom, že to budou právě brýle pro rozšířenou realitu, které mají nahradit smartphony. Je ovšem otázkou, jak se k této predikci postaví běžní uživatelé.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button