AktualityNovinky

Neznámí hackeři ukradli pomocí jailbreaku 225 000 Apple ID

Jailbreak, jak je známo, otevírá uživateli více možností při užívání jeho iPhonu nebo iPadu. Jak se ale zdá, tato praktika, kterou Apple resolutně nepodporuje, otevírá nové možnosti také hackerům. Podle nové zprávy bylo totiž pomocí malwaru ukradeno z jailbeaknutých iPhonů až 225 000 účtů. Tato událost je už nyní pár hodin po zveřejnění označována za nejzávažnější případ tohoto druhu. Ukradené účty totiž mohou být použity k nákupu aplikací, hudby nebo knih. Ze zprávy není jasné, jestli mezi ukradenými daty byly i otisky prstů.

apple myths 5

Malware jménem KeyRaider se sám nainstaloval z neautorizovaného App storu pro jailbreaknutá zařízení. Nejvíce zásahů si tento škodlivý virus zapsal v Číně. Zde byl také letos v létě odhalen jedním studentem. Uživatelé, kteří používají iPhone nebo iPad s originálním softwarem se ničeho obávat nemusí, jejich zařízení je proti podobným útokům uchráněno.

Screen-Shot-2014-11-30-at-12.14.54-PM-780x443

Firma Palo Alto Networks, která na problém upozornila jako první, už vydala nástroj, pomocí kterého zjistíte, jestli se krádež osobních údajů týká i vás. Problém škodlivého malwaru je zde také velmi podrobně popsaný. I když se problém týká zejména uživatelů z Číny, má tato krádež globální rozměry. Pokud jste tedy v poslední době provedli Jailbreak u  iPhonu nebo iPadu, podívejte se prosím zde, zda se vás tato krádež také netýká. Stránka je v čínštině, je tedy na místě použít Google Chrome a jeho překladač stránek. Do volné kolonky potom stačí napsat vaši e-mailovou adresu, na kterou máte váš Apple ID zaregistrovaný.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button