AktualityNovinky

Nevíte jak na Photos? Doražte na kurz Honzy Březiny

Apple před několika měsíci představil novou aplikaci Photos, kterou nahradil původní iPhoto. S novým softwarem na úpravu fotografií dorazila i přepracovaná koncepce a změny v ovládání. Na první pohled se může Photos jevit jednoduše, nicméně opak je pravdou. Aplikace samotná s sebou přináší spousty otázek, na které je třeba najít odpovědi. Pokud nechcete ztrácet čas zdlouhavým experimentováním, případně ohrozit rozsáhlou sbírku snímků, doporučujeme navštívit workshop od společnosti Ilumio.

Co Vás čeká?

Těšte se na praktický workshop, na kterém si nejen vysvětlíme fungování Photos, ale hlavně knihovny fotografií na iCloudu. Zaměříme se zejmena na konkrétní scénáře z každodenního života a vysvětlíme si, pro koho jsou a pro koho nejsou Photos vhodné, jak je nasadit a jak používat. Lektor vás naučí, jak s pomocí Photos mít všechny své fotografie snadno a rychle k dispozici na všech svých zařízeních. Vysvětlíme si, jak iCloud šetřit místo v zařízeních, jak fotky organizovat a sdílet. Konkrétně se zaměříme na:

  • Srovnání Photos s iPhoto a Aperture
  • Podrobné vysvětlení, jak funguje knihovna fotografií na iCloudu
  • Efektivní nastavení knihovny na Mac OS X i iOS
  • Import existujících fotografií a knihoven fotografií
  • Možnosti organizace fotografií ve Photos
  • Srovnání Photos s aplikacemi od Adobe, PhaeOne a dalších

Celý  workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPhone, iPad i Mac připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých zařízeních.

Snímek obrazovky 2015-05-15 v 23.02.28

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, aplikace i jejich použití.

Vždy cca po hodině uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf, obrovský fanda Applu a moderních technologií. Honza se Applu věnuje již více jak deset let a jistě jej znáte například jako jednoho z protagonistů nejznámnějšího českého Apple videocastu Digit.

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní Mac a iPad, pokud je máte k dispozici a chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS a MacOS X.

Pokud vlastního Maca nemáte nebo jej nechcete přenášet, tak Vám jej zapůjčíme. Stačí v registraci zaškrtnout, že budete našeho Maca potřebovat.

IMG_1001-e1402522907491

Kdy, kde a kolik to stojí?

  • 28. května 2015 od 9 do 12 hodin v našich nových prostorech (Zborovská 66, Praha 5 Smíchov). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 7 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.
  • 24. června 2015 od 14 do 17 hodin v našich nových prostorech (Zborovská 66, Praha 5 Smíchov). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 7 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button