Novinky

Německý startup vyvinul autonomní létající taxík. Komerční verze vzlétne do dvou let

Německý startup Lilium získal v druhém kole financování 90 milionů dolarů na vývoj autonomního létajícího taxi určeného k přepravě osob. Vybrané peníze poslouží k dalšímu rozvoji dronu samotného a růstu společnosti včetně vybudování týmu složeného z těch nejlepších odborníků. Dron nazvaný Lilium Jet unese 5 dospělých osob a na jedno nabití zvládne letět jednu hodinu rychlostí až 300 km/h. Tvůrci projektu počítají s integrací funkce, která umožní pasažérům přivolání dronu prostřednictvím mobilní aplikace.

Celkově se startupu podařilo za poslední rok získat celkem 100 milionů dolarů. První investice ve výši 10 milionů dolarů dorazila krátce po představení projektu v roce 2016. Za tuto částku se podařilo sestrojit předprodukční prototyp, který v investorech vyvolal nadšení, kteří se nebáli sáhnout hlouběji do svých kapes. Mezi nejštědřejší mecenáše patří spoluzakladatel Twitteru, Skypu a bankovní skupina LGT.

Jedná se o další etapu naší myšlenky, na jejíž konci stojí komerčně úspěšný létající stroj, který má šanci změnit způsob, jakým cestujeme“, řekl Daniel Wiegand, generální ředitel a spoluzakladatel projektu Lilium. Zatímco odborná veřejnost věří v budoucnost osobní přepravy prostřednictvím bezpilotních dronů, studie švýcarské banky UBS ukázala, že polovina dotázaných si nedokáže představit situaci, kdy svěří své životy do rukou bezpilotního stroje.

https://www.youtube.com/watch?v=ohig71bwRUE

Společnost Lilium uskutečnila letos v dubnu první úspěšný let svého prototypu v upravené konfiguraci pro dva cestující. Zástupci projektu očekávají, že do roku 2019 vzlétne jeho komerční verze a do roku 2025 uvede službu, která zpřístupní funkci přivolání dronu na vyžádání uživatele.

Potrubní pošta nového tisíciletí aneb Teslův Hyperloop překonává další rekord

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button