AktualityAplikace iOSiOSNovinky

Nelíbí se vám Safari? Vyzkoušejte Firefox pro iOS

Apple v minulosti neumožňoval vývojářům třetích stran implementaci JavaScriptu, což bylo mnohými považováno za nespravedlivou diskriminaci. Ostatně to byl důvod, proč konkurenční prohlížeče pro iOS vůbec neexistovaly či nenabízely takový komfort. Tato doba je naštěstí pryč, čehož využila společnost Mozilla, která před pár dny vypustila prohlížeč Firefox pro zařízení s operačním systémem iOS. Ve výbavě nechybí standardní sada funkcí v podobě našeptávače z předem nadefinovaných vyhledávačů, vytváření záložek či sdílení obsahu.

Snímek obrazovky 2015-11-15 v 21.51.54

Firefox využívá renderovacího jádra WebKit, jenž má na starosti interpretaci jazyků HTML a KJS. Rychlost načítání je srovnatelná se Safari, avšak osobně nevidím příliš důvodů k přechodu. Pokud pominu chybějící podporu 3D Touch, Firefox nenabízí žádnou přidanou hodnotu. Smysl má pouze v případě, že používáte desktopovou verzi a toužíte po synchronizaci hesel a aktivních záložek. Jelikož je aplikace dostupná zdarma prostřednictvím obchodu App Store, stojí minimálně za vyzkoušení.

app_store_cz

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button