Novinky

Nejnovější únik prozrazuje výbavu AirPods Pro 2, těšit se můžeme na řadu novinek včetně zdravotních funkcí

Jednou z dlouho očekávaných novinek od Applu je další generace AirPods Pro. Ta současná je na trhu již několik let, což s sebou přináší otázky ohledně jejich nástupce. Zahraničnímu webu 52audio se podařilo opět dostat k cennému zdroji, kterým prozradil většinu chystaných vylepšení.

Z hlediska designu se toho příliš nezmění. AirPods Pro 2. generace budou svým vzhledem připomínat AirPods 3. Přestože nová sluchátka budou z velké části vypadat jako stávající verze, dočkají se poměrně obsáhlého seznamu novinek. V prvé řadě se hovoří o inovovaném čipu H1, který dostane nativní podporu pro samoadaptivní potlačení okolních růchu (ANC). Apple se údajně zaměřil také na správu napájení, respektive bychom se měli dočkat delší výdrže na jedno nabití. 

Další novinka se bude týkat integraci do aplikace Find My (Najít) pro snadnější lokalizaci v případě, že se vám sluchátka zatoulají. S tím má také souviset hlasitý reproduktor v nabíjecím pouzdru, který bude umět v režimu ztráty vydávat hlasitý zvuk. Velmi zajímavě zní zdravotní funkce, respektive AirPods Pro 2 mají disponovat senzorem pro měření srdečního tepu a tělesné teploty.

Zdroj: Unsplash

AirPods Pro 2 nabídnout podstatně lepší zvuk

AirPods Pro 2. generace budou pravděpodobně sdílet podobnou akustiku s AirPods 3. Zvukovou reprodukci však dostanou na starost vysokoamplitudové měniče a zesilovače s vysokým dynamickým rozsahem. Další výbava má zahrnovat automatickou ekvalizaci a prostorový zvuk s podporou aktivního sledování pohybu hlavy.

Poněkud nejistě zní informace o tom, že nabíjecí pouzdro bude vybaveno USB-C rozhraním. Osobně vidím jako pravděpodobnější scénář, že Apple zůstane věrný Lightning portu. Schopnost bezdrátového nabíjení lze považovat za samozřejmost. Zdroj také dodává, že AirPods Pro 2 mají dostat funkci, která by měla pomoci lidem s horším sluchem. To by mohlo v praxi znamenat, že sluchátka budou umět fungovat v režimu naslouchátka.

Přestože jde o neoficiální informace, web 52audio se v minulosti několikrát ukázal jako spolehlivý zdroj informací odhalující fakta o chystaných sluchátkách z dílny Applu. Lze se tedy domnívat, že ani tentokrát nebude daleko od pravdy. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button