NovinkyTipy a triky

Nejlepší Školní Aplikace pro Mac

Mnoho lidí používá svého Maca i jako pracovní nástroj a zejména studenti mají možnost si vybrat z mnoha aplikací, které jim mají pomoci v jejich práci. My se teď podíváme na ty, které jsou nejvíce použitelné.

iStudiez Pro

Jedna z nejvýznačnějších aplikací pro iOS a Mac. Zde si můžete napsat rozvrh, učitele, kdy máte prázdniny, jaké máte úkoly a známky. Jednou předností je, že pokud máte tuto aplikaci na iOS i Macu můžete si synchronizovat data přes iCloud. Pokud ale pořizujete aplikaci pro iOS i Mac musíte počítat s tím, že to vyje opravdu draho, jelikož pro iOS app stojí 2,69 € a pro Mac 8,99 . Nicméně tento prográmek poslouží hlavně pro zapomětlivce jako třeba já 🙂

Rozvrh a uživatelské rozhraní aplikace

Evernote

 Tento “zápisník” se velmi může hodit studentům které nebaví si zakládat sešity jako ojedinělé dokumnty, ale mít je v celku – nejlépe pod nějakou záložkou. Program také dovoluje nahrávat audio i video poznámky. Evernote má navíc nový příjemný design, ale jedinou výtkou jsou u mě reklamy po stranách. Já Evernote používám jako sešit pro mnoho předmětů a vždy se v aplikaci vyznám. Aplikace je zadarmo na iOS i na Mac, poslední skvělou funkcí, která stojí za zmínku, je synchronizace dokumentů mezi vašimi zařízeními.

Pixelmator

Jednoduchý bitmapový editor pro nenáročné osoby. Je výborný na náčrtky, ale i pro nenáročné fotografy, jelikož poslouží jako skvělý editor fotek. Jeho funkce nejsou zas až tak omezené, ale neočekávejte Adobe Photoshop.

iWork

Set kancelářských aplikací od firmy Apple, který v mnoha věcech předčí své konkurenty (MS Office, LibreOffice). Skládá se ze tří (jednotlivě stažitelných) Aplikací – každá za cenu 17,99 €.

  • Pages – textový editor, který přináší velké možnosti se snadným ovládáním: dejme si příklad – chci udělat text s mnoha obrázky a stylovými pozadími – použijeme-li MS Word dosáhneme dobrého výsledku za dlouhou dobu, ale pokud použijeme Pages dosáhneme skvělého a stylového výsledku za mnohem menší časovou dobu.
  • Keynote – konkurent MS Powerpoint (vyrábění prezentací). Podobný příklad jako u Pages – já používal 6 let MS Office, a poté jsem si řekl, že by bylo také fajn si vyzkoušet i výtečně hodnocený iWork a začal jsem s Keynote = řeknu vám to bylo jako, když člověk po vyprahlém dni nalezne vodu – jednoduše řečeno jsem prezentace dělal na Keynote s chutí a navíc mě to stálo mnohem méně času.
  • Numbers – konkurent MS Excel (číselný pomocník). Pokud hodně pracujete s čísly a neobejdete se bez kvalitní aplikace na grafy či tabuly, Numbers od Applu jsou přesně pro vás (bohužel s Numbers nemám žádnou hlubší zkušenost).

František Vlček

Student gymnázia, který se zabývá Applem již od 10 let. Již od svých 6 let praktikuje klasický balet, v němž vyhrál již spoustu ocenění na mezinárodních soutěžích. V poslední době se zabývá Chemií a Biologíí lidského těla. Ve svém volném čase filmuje, stříhá videa, dělá animace a testuje Aplikace a Hry pro Mac a iOS. Po své zkušenosti s Macy by již jiný počítač nechtěl! Motto: " Je otázka, co je pro vědce významnější, zda znalost faktů či fantazie." Albert Einstein

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Lze do Evernote kreslit ? Nějak to nemohu najít, ale na vašich obrázcích to lze vidět. Jinak já nejvíc používám Reminders na vše a naši učitelé mají skripta v pdf, takže to chce kvalitní pdf čtečku s možností kreslení do toho. To mi zde chybí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button