iOSiPadiPhoneiPodNovinkyTipy a triky

Nejlepší novinky v iOS 10, na které se můžete těšit (nálož GIFů)

Společnost Apple před několika dny vydala pro veřejnost novou beta verzi systému iOS 10 (zpráva zde), která by měla vyjít na podzim tohoto roku. Beta verze je nabitá spoustou novinek a proměnou prošlo téměř vše, co se dalo. My jsme systém vyzkoušeli a nyní vám tu přinášíme souhrn těch nejlepších novinek, na které se můžete v novém iOS 10 těšit.

Uzamčená obrazovka

Uzamčená obrazovka se dočkala zásadních změn. Jako první se váš iPhone rozsvítí, když ho zvednete směrem k sobě. Tato funkce však funguje pouze u nejnovějších modelů iPhonu 6s, 6s Plus a iPhonu SE, a to díky pohybovému koprocesoru. V ostatních případech se vám telefon odemkne po stisknutí tlačítka. Když přejedeme po obrazovce doprava, dostaneme se k novým widgetům, naopak doleva získáme přístup k fotoaparátu.

Podpora 3D Touch v ovládacím centru

Nové ovládací centrum nabízí spoustu možností majitelům nových iPhonů s 3D Touch displejem. Při silnějším zatlačení na jednotlivé ikony se nám ukážou rozšířené možnosti, kdy si můžeme například nastavit intenzitu svítilny nebo pořídit selfie a jiné.

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-139614-3D-touch-control-center

3. Nový vzhled notifikačního centra

Notifikační lišta má nově přepracovaný vzhled. Notifikace jsou o něco větší a svým vzhledem připomínají upozornění v Macu. Na postranní obrazovce najdete widgety, takže je máte vždy po ruce. Další vychytávkou je i možnost rychlé odpovědi, kterou získáte podržením oznámení o příchozí zprávě.https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-139567-notifcation-center

Novinky v iMessage

IMessage nabízí spoustu nových možností a vychytávek. Jednou z nich je přidání nových kolekcí nálepek a velké emotikony, které oživí vaše zprávy. Nově máte možnost posílat zprávy s mizejícím efektem a můžete vlastnoručně psát zprávy. V iMessage otočíte telefon na šířku, napíšete text a máte hotovo. Stejně jako u Apple Watch můžete posílat různé kresby. Dále můžete nahrazovat text smajlíky nebo vidět náhledy na odkazy z webů.

ios10_imessage
ios10_imessage1

Nové widgety

Widgety nově fungují na principu 3D Touch, kdy nám při silnějším zatlačení na ikony vyběhnou příslušné widgety, které nám například sdělí aktuální počasí, nastávající události v kalendáři nebo třeba nedávno přehrané skladby v Apple Music.

Nový vzhled Apple Maps

Nyní máte snadný přístup k nedávným vyhledáváním a místům, která nejvíce navštěvujete. Při výběru cíle okamžitě vidíte volbu, zda chcete jít pěšky či autem. Apple Maps vám i ukáže, kde se v okolí najíst či doplnit palivo do auta.

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-139621-maps

Přepracované Apple Music

Přepracovaná aplikace Apple Music má rozhodně jednodušší navigaci, která poskytuje snadnější přístup ke staženému obsahu v telefonu. Také vám nabídne hudební novinky a vše, co budete chtít slyšet.

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-139623-music

Spotlight kdykoliv a kdekoliv

Nyní můžete vyhledávat pomocí Spotlight z jakékoliv aplikace. Stačí pouze přejet shora směrem dolů, jako byste se chtěli dostat k notifikačnímu centru. Spotlight bude také nabízet návrhy, založené na tom, co hledáte, včetně novinových článků nebo počasí.

Odstranění předinstalovaných aplikací

Máte ve svém iPhonu aplikace, které nepoužíváte? Nyní přibyla možnost, kdy je můžete jednoduše smazat. Pokud se časem rozhodnete, že chcete aplikace zpět, jednoduše si je můžete stáhnout z App Store

Tip na článek – První dojmy z iOS 10 a přehled nejzásadnějších novinek

Pokud se vám GIF sám od sebe nerozhýbe, stačí na něj pouze kliknout a otevře se vám v samostatném panelu.

Zdroj

Štítky

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Close