AktualityAplikace MacMacNovinkyTipy a trikyZačínáme s Macem

Nejlepší aplikace pro nové uživatele počítačů Mac

V dnešním článku se podíváme na několik základních aplikací pro OS X, které by neměly chybět v žádném počítači od Applu. Námi doporučené tipy směřují na nové uživatele, kteří právě přešli z PC na Mac a hledají adekvátní náhradu za software, který používali na strojích s Windows. V dalších dílech o aplikacích pro Mac se podíváme na šikovné nástroje pro každodenní práci a další vychytávky z jablečného světa.

Chrome

Snímek obrazovky 2015-05-07 v 19.45.19
Ačkoliv je v OS X předinstalovaný prohlížeč Safari, mezi uživateli je daleko oblíbenější Chrome. Pokud používáte služby od společnosti Google, jedná se o jasnou volbu, co dává smysl. Surfování v Chrome je velice pohodlné a málokdy narazíte na stránku, se kterou by si neporadil. Doporučujeme ho jako zálohu pro případ, že Safari selže, nebo se uráčí nekorektně zobrazit stránku.

Chrome – Stáhnout (zdarma)

Skype

skype_mac_app_screen

FaceTime je postaven přímo na míru zařízením od Applu, ale ne každý má to štěstí tyto báječné stroje používat. Pro tyto případy tu je Skype, který je multiplatformní a dovoláte se s ním komukoliv. S touto aplikací můžete uskutečnit nejen hovory, ale i chatovat a pořádat videokonference s více lidmi. Další zajímavostí je možnost volání na mezinárodní čísla, stačí si pouze dobít kredit a spojení s vaší rodinou či známými vás vyjde na zlomek ceny, kterou požadují naši operátoři. Skype je aplikace, co nesmí chybět v žádném počítači a mobilním zařízení.

Skype – Stáhnout (zdarma)

Dropbox

dropbox_mac_screen_new_owners
Pokud používáte aplikaci Dropbox na vašem mobilním telefonu, její alternativa pro OS X je nutností. Aplikace v sobě integruje vše, co její mobilní verze a podle našeho názoru se jedná o jedno z nejlepších řešení pro synchronizaci dat. Další užitečnou funkcí je sdílení, které se hodí pokud chcete například svým příbuzným ukázat fotky z dovolené a nemáte čas či možnost osobní prezentace.

Dropbox – Stáhnout (zdarma)

Fantastical

fantastical_mac_input_screen
Fantastical je skvělou alternativou k nativní aplikaci kalendář pro Mac. Je mnohem pohodlnější než  výchozí aplikace a nabízí také povedené grafické zpracování. Za užitečnou funkci považujeme umístění zástupce v hlavním panelu, odkud na jedno kliknutí zjistíte naplánované schůzky a uložené připomínky. Za pomyslnou třešničku na dortu považujeme možnost nastavení klávesové zkratky pro rychlý přístup do aplikace.

Fantastical – Stáhnout (19,99 USD)

Tweetbot

tweetbot_mac_screen_new_mac_owners
Pokud máte stejně jako my závislost na sociální službě Twitter, brzy zjistíte, že je váš výběr poměrně omezený. Nejlepším řešením pro rychlé sjíždění krátkých zpráviček je Tweetbot. Do našeho výběru se dostal díky přehlednosti a propracovanému rozhraní. Samozřejmě existuje i  oficiální aplikace Twitter pro Mac, nicméně ta postrádá řadu funkcí a není tak příjemná na ovládání.

Tweetbot – Stáhnout (19,99 USD)

Istat Menus

istats_menu_mac_screen
Počítače Mac jsou známe pro své propracované řízení spotřeby energie, ale čas od času se objeví zádrhel, na jehož vyřešení je třeba aplikace třetích stran. iStat Menus vám pomůže odpovědět na otázku, která aplikace čerpá nejvíc energie z akumulátoru, jak vytěžujete procesor a operační paměť, nebo jak rychlá je vaše domácí WiFi síť. Chcete-li cítit úplnou kontrolu nad vaším počítačem Mac, aplikace iStat Menus je naprostou nutností

iStat Menus – Stáhnout

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button