Novinky

Nejisté vyhlídky. Apple přemýšlí o tom, že zpozdí uvedení iPhonu 12

Téměř celou uplynulou dekádu Apple představoval nové iPhony vždy v září, s tím, že prodej byl zahájen se zpožděním několika dnů či maximálně týdnů. Brali jsme to jako samozřejmost a zářiové uvedení iPhonu považovali za jistotu. Letos by tomu ovšem poprvé mohlo být jinak. Podle informací japonského webu Nikkei totiž Apple údajně uvažuje o odložení premiéry iPhonu 12. Důvod je jasný – globální pandemie nemoci COVID-19. V Applu se aktuálně jedná o tom, zda se premiéra iPhonu 12, který měl přinést podporu sítí 5G, zdrží o několik měsíců.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

 

Apple se především bojí toho, že lidé budou ještě v září aktuální krizí postiženi, což postihne jejich chuť utrácet. Poptávka po nových iPhonech by tak mohla být velmi slabá. Dalším faktorem je nejistota v dodavatelském řetězci. Apple by asi jen s obtížemi zajistil předprodukční výrobu. Ta by totiž musela začít zhruba v polovině letošního roku. Mluví se také o tom, že kalifornská firma nemá možnost novinku pořádně otestovat. Většina zaměstnanců totiž pracuje z domu.

Odborná pitva MacBooku Air 2020 prokázala lepší možnost opravy než u jeho předchůdce

Podle posledních informací Apple na letošní rok chystá představení čtyř telefonů. Mělo by jít o model s uhlopříčkou 5,4“, dva modely s 6,1“ displejem a jeden 6,7“. Všechny tyto verze mezí dostat OLED obrazovky a modemy pro 5G. Nejdražší modely také budou mít tři snímače zadního foťáku a senzoru LiDAR, který se jako první dostal nový iPad Pro. Finální rozhodnutí by mělo být učiněno v květnu. Je také možné, že Apple novinku v září nakonec ukáže. Na zahájení prodeje si ovšem budeme letos muset počkat o něco déle.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close