Novinky

86 procent mobilních telefonů iPhone používá nejnovější iOS 14

Každý rok Apple představí novou verzi operačního systému iOS. Aktualizace jsou obsáhlé a většinou s sebou přinesou vylepšení zabezpečení, nové funkce a opravy chyb. Na podzim roku 2020 jsme se dočkali aktualizace iOS 14, která přinesla velkou hromadu nových funkcí mezi které patří třeba widgety, knihovna aplikací a vylepšení vzhledů. 

Apple tento týden zveřejnil statistiky, kolik uživatelů jablečných zařízení má nainstalovaný nejnovější operační systém iOS 14. Z průzkumu vyšla opravdu zajímavá čísla. 

Zdroj: Apple

Dle průzkumu je iOS 14 nainstalované na 80 procentech podporovaných iPhonů a na 86 procentech iPhonů vyrobených v posledních čtyřech letech. 

V průzkumu se také objevila čísla o používání iPadOS, kde si uživatelé také nevedou vůbec špatně. 

Zdroj: Apple

Operační systém iPadOS 14 je nainstalovaný na 70 procentech podporovaných iPadů a na 84 procentech iPadů vyrobených v posledních čtyřech letech. Data z obou průzkumů jsou aktuální k 24. únoru 2021. Apple také zmínil, že 12 procent všech aktivních iPhonů využívá iOS 13. Zbylé 2 procenta nějaký ze starších verzí operačního systému. U iPadOS 14 procent uživatel využívá iPadOS 13 a 16 procent jednu ze straších verzí.

Je důležité, abyste měli svoje zařízení aktualizované vždy na nejnovější verzi, protože jak jsme již zmínili, nové verze přinášejí opravy chyb, vylepšení zabezpečení a mnoho dalších důležitých věcí. 

Zdroj
Macrumors
Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close