Novinky

Nebaví vás dovolená v Chorvatsku? Víme na kolik vás vyjde cesta do vesmíru s Blue Origin

Odvětví vesmírné turistiky začíná být stále diskutovanějším tématem. Nemalé ambice již vyjádřilo několik společností, které chtějí stát u zrodu nového typu cestování a zároveň tím získat dominantní pozici na trhu. Do této skupiny se řadí firma Blue Origin, kterou založil Jeff Bezos. Doposud však zůstávalo záhadou, jakou částku si bude Blue Origin účtovat za jednoho pasažéra. O rozklíčování této otázky se postarala agentura Reuters, které se povedlo vypátrat, že místenka ve speciálním modulu vyjde na 200 až 300 tisíc dolarů (4,5 až 6,8 milionů korun). První skupinka vesmírných turistů by přitom měla odstartovat v průběhu příštího roku.

Boj o vesmírné turisty začíná

O vynesení cestujících 100 kilometrů nad zemský povrch se postará raketa New Shepard. Čtyřminutový stav beztíže si posádka užije uvnitř modulu pro šest osob. Každý z pasažérů bude mít k dispozici vlastní panoramatické okno, skrze něj bude moci pozorovat naši domovskou planetu a zároveň pořídit ty nejlepší fotografie na Instagramu. Celková délka letu od startu po přistání bude trvat přibližně 11 minut.

Uvedená cena je velice podobná tomu, co si hodlá účtovat konkurenční společnost Virgin Galactic. Cena letenky je nastavena na 250 tisíc dolarů, přičemž podle aktuálních informací jsou všechny plánované lety do roku 2021 již vyprodané.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button