Novinky

Neatmo představilo inteligentní detektor oxidu uhelnatého, na baterii vydrží fungovat 10 let

Společnost Netatmo dnes představila inteligentní detektor oxidu uhelnatého, který tak rozšiřuje nabídku nejrůznějších senzorů a doplňků do chytré domácnosti. Stejně jako u ostatních Netatmo produktů, také zde výrobce kladl vysoký důraz na snadnou instalaci a obsluhu. Senzor umí fungovat bez elektrického vedení, respektive jej stačí stačí přišroubovat ke zdi a spárovat s mobilní aplikací Netatmo Security.

Automatický test funkčnosti

Detektor oxidu uhelnatého Netatmo disponuje praktickou funkcí Auto-Test, která průběžně kontroluje stav integrovaného snímače, baterie a Wi-Fi připojení. V případě zjištění jakéhokoli problému je uživateli odeslána notifikace, která upozorní na konkrétní typ nesrovnalosti. Detektor je dále vybaven testem alarmu, díky čemuž lze ověřit funkčnost 85db sirény.

Foto: Netatmo

Baterie s životností 10 let

Stejně jako u detektoru kouře, také v případě senzoru pro detekci oxidu uhelnatého se Netatmo rozhodlo zvolit systém využívající jednorázového využití. Snímač, akumulátor a vůbec veškerý hardware stárne a v průběhu času degraduje, což může negativně ovlivnit celkovou funkčnost. Životnost produktu je proto vypočítána na 10 let, čemuž odpovídá také výdrž integrovaného akumulátoru. Jakmile se detektor začne blížit konci své životnosti, upozorní na to uživatele zasláním výstražného oznámení na displej smartphonu.

Foto: Netatmo
V Česku ročně dojde až k 1500 otravám oxidem uhelnatým. Více než 100 jich přitom skončí smrtelně. Proto je důležité jednat a chránit své zdraví před hlavními riziky v domácnosti. K 86 % náhodných otrav způsobených oxidem uhelnatým dochází v domácnostech. Oxid uhelnatý je neviditelný, nedráždivý plyn bez zápachu. K otravám dlouhodobě dochází nejčastěji během chladných měsíců.

Plyn se může  uvolňovat ze špatně instalovaných nebo nesprávně fungujících spotřebičů spalujících paliva jako krb, plynový sporák nebo kotel, které nejsou pravidelně kontrolovány. Aby se předešlo riziku otravy, doporučuje se instalovat v domácnosti funkční detektor oxidu uhelnatého, a to zejména v domácnostech vybavených spotřebiči spalujícími paliva, z nichž se může oxid uhelnatý uvolňovat do vzduchu.

Foto: Netatmo

Cena a dostupnost

Netatmo Inteligentní Detektor Oxihu Uhelnatého se začne prodávat od 16.11. 2021za doporučenou maloobchodní cenu 2 599 Kč. Novinka jde dostupná buďto prostřednictvím oficiálního webu Netatmo či v prodejních sítích Alza, CZC a Smarty. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button