Novinky

Náznak věcí budoucích? Apple sponzoruje konferenci zaměřenou na strojové vidění

Apple má příští měsíc sehrát důležitou roli na izraelské konferenci zaměřené na strojové vidění. Na stránkách akce Israel Machine Vision Conference je kalifornská společnost uvedena jako sponzor akce a zároveň jako pořadatel přednášky.

Apple je letos uveden jako stříbrný sponzor, což je v podmínkách značeno jako třetí nejvyšší sponzorský stupeň. Mezi další sponzory patří například General Motors, Qualcomm či Intel. Roli hlavního reprezentanta Applu se ujme Eitan Hirsh, který je vedoucím pracovníkem v oblasti strojového vidění. Na konferenci se ujme prezentace s názvem „Depth Sensing @ Apple: True Depth Camera“, kde poodhalí zákulisí vývoje a schopnosti modulu, jenž je součástí iPhonu X (recenze).

Přítomní se dozví zajímavé informace o kamerovém systému, jeho designu a možnostech. Řeč přijde také na algoritmické vrstvy a popis toho, jak mohou vývojáři využít schopností modulu v praxi. Konference Israel Machine Vision Conference (IMVC) je zaměřena na všechny typy strojového učení a umělé inteligence. Témata zahrnují AI, autonomní učení, sledování pohybů očí, robotiku a mnoho dalšího.

Zpracování obrazu počítačovými systémy nabírá na čím dál větší důležitosti. Je tedy evidentní, že v následujících letech se dočkáme razantního pokroku ve všech oblastech spojených se stroji, které budou disponovat obdobou lidských smyslů. Jak toho bude chtít využít Apple, respektive jaký jeho produkt bude těžit z těchto technologií, zůstává stále nejasné. Je ovšem velice pravděpodobné, že bude chtít naplno využít potenciálu strojového učení a umělé inteligence, která si pomalu a jistě prokousala cestu do téměř všech jablečných zařízení.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button