Videa

Navštívili jsme unikátní Apple muzeum v Českém Krumlově

Těžko budete hledat technologickou společnost, jejíž desítky let staré produkty patří mezi ceněné kousky. Tímto statusem se může pyšnit jedině Apple, který za dobu své existence uvedl stovky nejrůznějších zařízení. S rostoucí popularitou se značka nakousnutého jablka přirozeně přetransformovala v kultovní záležitost, která má miliony oddaných fanoušků po celém světě. Zatímco počítače a další elektronika konkurenčních výrobců po pár letech ztratí zcela svou hodnotu a zamíří do elektroodpadu, staré Apple produkty se stávají klenoty osobních a veřejných sbírek. Podobný přístup zvolil také Filip Veselý, který v centru Českého Krumlova otevřel Apple Gallery.

Jedinečná sbírka zahrnuje téměř dvě stovky exponátů, které vás přenesou několik desítek let zpátky v čase do doby, kdy fenomén Applu teprve vznikal. Největším lákadlem Apple Gallery jsou funkční počítače, které si mohou návštěvníci vyzkoušet, případně si na nich zahrát dobové hry. Perličkou je také iMag G3, který byl vyroben v České republice nebo podepsaná myš od Steva Wozniaka.

V České republice jde teprve o druhé Apple muzeum, kde lze narazit na takto ucelenou sbírku. Apple Gallery v Českém Krumlově je ovšem unikátní tím, že většina vystavených počítačů je permanentně zapnutá – na něco podobného ve světě nenarazíte. Nejen díky tomu je Apple Gallery místem, které nenadchne pouze fanoušky kalifornského výrobce, ale i širokou veřejnost. Z naší návštěvy jsme pro vás natočili vlog, v němž jsme mimo jiné vyzpovídali samotného zakladatele, kterým nám prozradil řadu zajímavých informací. Pokud si nechcete nechat ujít naše další videa ze světa Applu a moderních technologií, nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu GizLife.

Aktualizováno: Aktuálně je Apple Gallery uzavřena a Filip Veselý hledá nové prostory, kde svou sbírku vystavit. Některé z exponátů si ovšem můžete prohlédnout na pobočce iServis v centru Českých Budějovic.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. V Krumlově jsme stavěli předminulý týden, když jsme sjižděli Vltavu. Škoda že jsem o tom nevěděl dřív, určitě bychom zašli. Klobouk dolu, moc hezká sbírka!

  2. zajímavá informace. Ačkoliv nejsem jablíčkář, tak tam určitě zavítám, až se objevím v Krumlově. Jen mi vadilo neustálé čekování founu, jako kdyby to nepočkalo až po reportáži…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button