Tipy a triky

Návod: Jak nastavit automatické odemykání Macu pomocí Apple Watch

Obecná provázanost všech produktů patří mezi nejzásadnější výhody Applu. Ať už je váš názor jakýkoli, roztříštěnost ostatních platforem je natolik výrazná, že konkurenční výrobci jednoduše nemají sebemenší šanci nabídnout podobně komfortní uživatelský zážitek. S narůstajícím počtem produktů s logem nakousnutého jablíčka se rozšiřují také možnosti jejich propojení, což dokáže výrazným způsobem ulehčit řadu rutinních činností. V dalším z našich návodů vám představíme jednu užitečnou funkci, kterou mohou využít všichni majitelé chytrých hodinek Apple Watch a MacBooku či jakéhokoli jiného počítače s operačním systémem macOS.

Na následujících řádcích vám prozradíme, jak nastavit automatické odemykání Macu za pomoci Apple Watch. V praxi tím odbouráte nutnost přihlašování heslem pokaždé, když budete mít své hodinky na ruce. Kromě úspory času jde o nesmírně praktickou funkci, která vám pomůže efektivněji používat vaše jablečná zařízení.

Jedinou podmínkou pro úspěšné aktivování funkce odemykání Macu pomocí Apple Watch je vlastnit chytré hodinky Apple Watch s verzí operačního systému watchOS 3 a novější a Mac z poloviny roku 2013 a novější s verzí operačního systému macOS Sierra a novější.

Jak nastavit automatické odemykání Macu pomocí Apple Watch

1.) Jako první se ujistěte, že máte u svého Apple ID zapnuté dvoufaktorové ověření. To nastavíte tak, že na Macu otevřete Předvolby systému -> iCloud -> Podrobnosti o účtu -> Zabezpečení. Pokud dvoufaktorové ověřování zapnuté nemáte, učiňte tak a postupujte podle instrukcí.

2.) Dalším kritériem jsou Apple Watch zabezpečené kódem. Tuto funkci můžete nastavit prostřednictvím aplikace Watch na iPhonu. Otevřete aplikaci Watch, zvolte nabídku Kód a klepněte na položku Zapnout kód.

3.) Následně stačí na Macu opět přejít do nastavení (Předvolby systému), zvolit sekci Zabezpečení a soukromí, a na kartě Obecné zatrhnout položku Povolit odemykání Macu pomocí Apple Watch.

A to je celé. Nyní váš Mac po probuzení pozná, že máte Apple Watch na ruce a automaticky provede přihlášení bez nutnosti zadání hesla. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že jde o nesmírně návykovou záležitost, kterou si doslova zamilujete. Kromě již zmíněné úspory času získáte mnohem vyšší komfort a posunete míru využitelnosti vašich zařízení na další úroveň. Zmínit si také zaslouží fakt, že automatické odemykání funguje zcela spolehlivě. Zadat heslo budete nuceni pouze po restartu počítače, což se většinou děje při aktualizacích operačního systému. V ostatních případech se můžete spolehnout na vaše Apple Watch.

Doufáme, že vám tento návod opět pomohl rozšířit obzory a zároveň ukázal, kde tkví kouzlo produktů s logem Applu. Do komentářů nám můžete dát vědět, zda tuto funkci používáte, případně se podělit o vlastní zkušenost s ostatními čtenáři. Další návody a rady nejen pro Apple zařízení najdete v rubrice Tipy a Triky.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

 1. Pěkný den.
  Chtěl jsem podle Vašeho návodu využít otvírání zabezpečeného MacBook Pro pomocí Apple Wath 3. Po provedení všech třech kroků, mi zařízení píše, že mám aktualizovat watchOS, na iphonu X mi softver píše, že mám aktuální software OS4.2.2.
  Děkuji předem za pomoc.
  AS

  1. Dobrý den,
   jaké zařízení vám píše, že máte aktualizovat watchOS? MacBook? Pokud se vám problém nepodařilo vyřešit, napište nám e-mail a připojte screenshoty hlášek. Předpokládám, že nastavení dvoufaktorového ověřování máte aktivní. To je základní pilíř k správnému fungování funkce pro automatické odemykání Macu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button