Tipy a triky

Návod: jak na Macu zakázat automatické přehrávání médií v prohlížeči Safari

Není nic otravnějšího, jako když máte v Safari otevřeno více panelů a na některých z nich dojde k automatickému přehrávání médií. Ještě otravnější je, když se spustí reklama doplněná o zvuk a vy musíte kliknout na konkrétní stránku a vyřvávající cirkus ručně vypnout. Současná verze internetového prohlížeče Safari pro macOS naštěstí nabízí užitečnou funkci, s jejíž pomocí můžete udělat automatickému přehrávání médií rychlý konec.

V dnešním návodu si proto ukážeme, jak doslova na pár kliknutí zakázat automatické přehrávání médií v Safari na Macu. Tato funkce zabrání samovolnému spuštění jakéhokoli videa či zvuku bez vašeho svolení. Jedinou podmínkou je nainstalovaný prohlížeč Safari ve verzi 11 a novější.

Jak v macOS zakázat automatické přehrávání médií v prohlížeči Safari

  • Spusťte internetový prohlížeč Safari a vyberte v horním menu položku Předvolby.
  • V otevřeném okně vyberte záložku s názvem Webové stránky.
  • V levém panelu klikněte na položku Automatické přehrávání.

V pravé části uvidíte aktuálně otevřené panely webových stránek, kterým můžete přidělit různá oprávnění. To lze využít například pro konkrétní weby, u nichž chcete automatické přehrávání povolit či naopak zakázat spuštění jakéhokoli audiovizuálního obsahu. V pravém dolní rohu se dále nachází rozbalovací nabídka pro návštěvy všech ostatních stránek, kde můžete vybírat ze stejné nabídky jako u aktuálně otevřených panelů. V některých případech budete muset ukončit a znovu spustit Safari, aby se projevily vámi definované změny.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button