Tipy a triky

Návod: jak v macOS vynutit ukončení několika aplikací současně

Operační systém macOS nabízí několik způsobů, jak ukončit běžící aplikace. Málokdo ovšem zná funkci, díky níž můžete snadno ukončit několik aplikací najednou. V praxi může jít o skvělý trik, jak vyřešit nejrůznější problémy. K docílení kýženého stačí znát pouze jednu užitečnou klávesovou zkratku, kterou vám představíme na následujících řádcích.

Jak na Macu vynutit ukončení více aplikací současně

  • Stiskněte současně klávesy Option + Command + Esc
  • Za současného stisknutí klávesy Command vyberte v aktivním okně aplikace, které chcete ukončit
  • Klikněte myší na tlačítko Vynutit ukončení

Při používání výše popsané funkce je třeba brát v potaz několik okolností. Stisknutím tlačítka Vynutit ukončení může dojít ke ztrátě dat. V praxi tak existuje vysoké riziko, že přijdete o rozpracované úlohy. Vynuceným ukončením aplikací lze vyzrát na duhové kolečko, které většinou ohlašuje softwarové zamrznutí. Na závěr pouze dodáme, že v otevřeném seznamu spuštěných aplikací lze využít také systémovou klávesovou zkratku Command + A, čímž dojde k označení všech aplikací, které naráz ukončit.

Pokud vám náš další trik pro operační systém macOS pomohl, budeme rádi za sdílení článku, případně nám můžete zanechat vlastní tip na další užitečnou vychytávku. Pokud se chcete dozvědět o svém iPhonu, iPadu či Macu víc, nezapomeňte navštívit rubriku Tipy a triky, kde naleznete desítky dalších návodů pro všechny jablečné platformy.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button