Tipy a triky

Návod: Jak zrušit odemykání stiskem tlačítka Home Button v iOS 10

Nový iOS 10 přišel s novým způsobem odemykání vašeho dotykového zařízení pomocí Touch ID, kdy nyní vyžaduje k odemknutí telefonu stisknutí domovského tlačítka. Pak se až následně dostanete na domovskou obrazovku. Toto spojení s novou Raise to Wake funkcí se může stát pro mnohé příjemným potěšením, ale stejně tak jako každá nová interakce, může být matoucí, nepříjemná nebo jen těžko prolomí stávající zvyky uživatelů.

img_0034

Ti, kterým se nelíbí tato funkce zmáčknutí tlačítka pro odemknutí, jistě rádi uslyší, že existuje způsob, jak tuto funkci vypnout a nadále odemykat své zařízení takovým způsobem, na který byli zvyklí před příchodem iOS 10. Pro upřesnění, dříve stačilo jen přiložit některý z vašich prstů na domovské tlačítko s Touch ID senzorem a k odemčení nebylo třeba žádného stisknutí.

Pokud patříte mezi tyto nespokojené uživatele a chcete nadále používat vaši starou známou metodu odemykání, pak postupujte podle následujícího jednoduchého návodu.

1. Spusťte Nastavení

2. Jděte do Obecné Zpřístupnění → Tlačítko plochy

3. Nakonec zapněte „Aktivovat přiložením prstu“

img_0033

Po úspěšném dokončení tohoto nastavení již nyní nebudete muset pro odemknutí stisknout domovské tlačítko. Teď už k odemčení vašeho iOS zařízení nebudete potřebovat nic víc, než rozsvícenou uzamknutou obrazovku a prst přiložený k domovskému tlačítku.

Zdroj

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button