iOSiPadiPhoneiPodNovinkyTipy a triky

Návod: Jak uvolnit zaplněnou RAM v iPhonu během několika vteřin

Ačkoliv se operační systém iOS může pochlubit propracovanou správou paměťových prostředků, čas od času naráží na hardwarové limity. V těchto situacích dojde k viditelnému zpomalení a zvýšení reakční doby, což pochopitelně vede ke snížení celkového komfortu. Obvyklým řešením je restartování iPhonu, nicméně redaktor Marc Forrest ze serveru Gizmodo přišel na daleko elegantnější řešení, které zabere pouhých pár vteřin.

iPhone_6s_and_iPho_3448582bJak vymazat zaplněnou RAM v iPhonu patří mezi časté dotazy uživatelů

Jako první podržte napájecí tlačítko do té doby, než se objeví slider s výzvou pro vypnutí iPhonu. Následně už stačí pouze podržet domovské tlačítko do okamžiku, kdy se zobrazí úvodní obrazovka. Tím docílíte uvolnění operační paměti na výchozí hodnotu. Jediným kritériem je odemčený telefon, v opačném případě by došlo k aktivaci hlasové asistentky Siri.

Snímek obrazovky 2015-12-06 v 0.05.11

Návod se nevztahuje pouze na iPhone, postup lze aplikovat na jakékoliv zařízení s operačním systémem iOS. Uvolňování mezipaměti tímto způsobem nedoporučujeme dělat příliš často. Vymazáním RAM dochází k zastavení některých systémových prostředků, které se mohou opakovaným startování negativně podepsat na celkové výdrži.

Jestliže se váš jablečný miláček dostane do úzkých, již víte, jak snadno mu ulevit. Mezi pozitiva výše popsaného triku patří kromě časové nenáročnosti zachování seznamu naposledy spuštěných aplikací. Pokud se vám náš návod, jak uvolnit zaplněnou RAM v iPhonu líbil, budeme rádi za jeho sdílení či reakci pod tímto článkem. Zároveň nám můžete napsat náměty na další tipy & triky.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

4 Komentáře

  1. Když provedu uvolnění paměti tímto způsobem nevymažou se např. fotografie, hudba, e-mail?

  2. Potřebuji poradit. Mám plnou paměť v iphonu5. I po vymazání všech e-mailu se mi zobrazuje schránka plna. Nevím jak nastavit postu ,aby mi e-mailové zprávy neplnily paměť. Děkuji za radu. Ivo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button