AktualityAplikace iOSiOSiPadiPhoneiPodNovinkyPoradnaTipy a triky

Návod: Jak stahovat bezplatný obsah z App Store bez zadávání hesla

Zřejmě každý z vás si všiml nutnosti zadávání hesla při stahování aplikací z iOS App Store. Jedná se o opatření, které má zabránit neoprávněnému nákupu placeného obsahu bez vědomí majitele. Pokud však stahujete bezplatné aplikace a hry, neustálé zadávání hesla se brzy stane otravnou záležitostí bez hlubšího smyslu. V dnešním návodu se tedy podíváme, jak tuto funkci vypnout. Jednoduchá úprava zabrání vyskakování dialogového okna s přihlašovacími údaji pro všechny bezplatné aplikace. V případě placeného obsahu zůstane proces ověření zachován.

Krok 1: Otevřete nabídku nastavení a zvolte položku iTunes a App Store

IMG_0285

 

Krok 2: Pod Apple ID klikněte na „Nastavení hesla”

IMG_0286

Krok 3: V sekci „bezplatné stahování” přepněte přepínač do vypnuté polohy

IMG_0287

Následně stačí vyplnit heslo k vašemu Apple ID a potvrdit. Při stahování bezplatný položek již nebudete žádání o heslo a používání vašeho iOS zařízení se stane opět o něco pohodlnější. Samozřejmě v případě aplikací s in-app nákupy bude proces ověření stále aktivní. Doufáme, že se vám náš další díl z nekonečného seriálu tipů a návodů pomohl.

Pokud máte nápad na další návod, využijte možnosti komentáře pod tímto článkem, nebo nás kontaktujte na admin@ceskymac.cz

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Dobrý den, mám opačný problém, v nastavení mám tyto volby zaslepeny, tj. nemohu ovlivnit, že je zaškrtnuto u “Nákupy a nákupy v aplikacích”vyžadovat heslo až po 15 minutách a u “Bezplatné aplikace” je zaslepeno/nepoužitelné tlačítko “nikdy nepožadovat”. Jedná se o virus?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button