Aplikace iOSiOSiPadiPhoneiPodNovinkyTipy a triky

Návod: Jak prodloužit výdrž baterie při hraní Pokémon Go

Pokud jste hru Pokémon Go nainstalovali a zkoušeli hrát, tak jste určitě zjistili, že baterie ve vašem zařízení je rázem o mnoho procent chudší. Internetové připojení, neustále odemknutý telefon a zapnuté GPS – toto všechno totiž hra vyžaduje a pro akumulátor v telefonu je to zkrátka smrtelná kombinace. Vývojáři jsou si této skutečnosti vědomi a podle všeho již pracují na opravě, která by měla přijít v jedné z aktualizací. Dle našich informací vydrží nyní telefon asi kolem 3 hodin hraní Pokémon Go. Samozřejmě záleží na stáří a stavu vašeho zařízení. My vám nyní dáme několik tipů, jak hrát co nejdéle.

pokemon-baterka

Jas, WiFi a Bluetooth

Prvním krokem co musíme udělat, abychom docílili menší spotřeby baterie je, že si pohrajeme se základním nastavením uvnitř zařízení. Nejprve snižte jas ve vašem zařízení na co nejmenší míru a vypněte WiFi připojení. WiFi připojení stejně venku nebudete potřebovat, musíte mít totiž zapnutá mobilní data, která hra vyžaduje. Dalším krokem je vypnutí Bluetooth, pokud ho opravdu nutně nepotřebujete.

EP-160719457

Vypněte ostatní aplikace

Další cestou k větší výdrži baterie je určitě vypnutí všech ostatních nepotřebných aplikací. V iOS stačí 2x stisknout domovské tlačítko a poté všechny karty, které nepotřebujeme prstem přetáhnout nahoru a tím se zavřou.

Tip ke čtení: Všechny návody, tipy, triky a novinky najdete zde!

2game_28_3_PokemonGO_1

Nastavení uvnitř hry

Mnoho hráčů jistě neví, že nastavení hry umožňuje zapnout úsporný režim. Jděte do hlavního menu ve hře (stisknutím Pokéballu na dolní straně obrazovky) -> klikněte na ,,settings” v pravém horním rohu -> zaškrtněte možnost ,,Battery Saver”. Když budete uvnitř nastavení, můžete také vypnout ,,Sound Effects” a ,,Music”. Při hraní si vystačíte jen se zapnutými vibracemi. Další možností, jak snížit spotřebu baterie, je vypnutí funkce ,,AR” při chytání Pokémonů. Vypnutím této funkce se z reálného světa snímaného vaším objektivem uvnitř zařízení přesunete do virtuálního světa, kde vám půjde Pokémon chytit lépe a vy nebudete plýtvat Pokébally. O tomto i dalších tipech jsme vás již informovali v minulých tipech pro hru Pokémon Go.

pokemon-go-battery-settings

 

Použití externí baterie (powerbank)

Pokud to s hraním Pokémon Go myslíte opravdu vážně, doporučujeme vám zvážit koupi tzv. powerbanky. Pomocí USB kabelu máte totiž napájení stále při sobě a nemusíte mít strach, že si pořádně nezahrajete.

mclaren-650s-spider-pikachu-eff6bc-0@1x

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button