AktualityAplikace MacMacNovinkyPoradnaTipy a trikyZačínáme s Macem

Návod: Jak obnovit smazané fotografie v aplikaci Photos pro OS X

Nepochybujeme, že každý z narazil na situaci, kdy prochází například fotografie z dovolené a maže nepovedené kousky. Čas od času se ovšem stane, že omylem odstraníte snímek, který měl původně v albu zůstat. Dnes již neaktuální aplikace iPhoto disponovala vlastní složkou pro smazané fotografie, odkud je šlo pohodlně obnovit do původní události. S příchodem Photos (Fotky) dorazily i změny v ovládání, přičemž v nativním zobrazení nabídek podobná složka chybí. V dnešním návodu se proto podíváme, jak odstraněné fotografie nalézt a následně obnovit.

Snímek obrazovky 2015-05-20 v 21.41.53

Krok 1: Otevřete aplikaci Photos na svém počítači a v horním menu vyberte položku Soubor. V následující nabídce zvolte položku „Zobrazit naposledy smazané”. Následně uvidíte všechny fotografie a videa, které jste za poslední dobu smazali.Snímek obrazovky 2015-05-20 v 20.44.47

Krok 2: Kliknutím myši vyberte snímky a videa která chcete obnovit. Vybrané položky se označí modrou barvou.

Snímek obrazovky 2015-05-20 v 20.45.39

Krok 3: Právě jsme se dostali k předposlednímu kroku, kdy stačí pouze kliknout na tlačítko „obnovit” v pravém horním rohu. Po stisknutí se všechny vybrané položky přesunou zpět do původních alb, odkud byly vymazány.

Snímek obrazovky 2015-05-20 v 20.46.46

Krok 4: Abychom se dostali z nabídky smazaných fotografií, stačí kliknout na tlačítko Fotografie či Alba. Celou akci můžete opakovat podle libosti přičemž jediným limitem je doba, než se snímek automaticky smaže. Tu zjistíme v nabídce odstraněných fotografií, kdy se pod každým souborem zobrazuje počet zbývajících dnů do smazání. Po uplynutí této doby budou položky smazány trvale bez možnosti jejich dalšího obnovení. Tento limit je standardně nastaven na 30 dnů, což je z našeho pohledu naprosto dostačující období.

Obnova smazaných fotografií z aplikace Photos není žádná věda, jen se tato nabídka přesunula na jiné místo. Přesto doufáme, že vám náš návod pomohl. Pokud ano, budeme rádi za jeho sdílení, případně komentář s vlastními zkušenostmi či dalšími dotazy, na které vám rádi odpovíme.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Nevim jak Vam, ale me Photos prijde jako peknej zmetek. Čekal jsem od tyhle aplikace trochu víc. :-/

  2. a co tohle? bit.ly/recover-photos-from-icloud

    v jednom článku jsem taky četla, že data jsou sice smazaná, ale v přístroji se stále nacházejí, i když to nebylo zálohovaný.

    1. Dobrý den,
      vámi sdílený článek popisuje obnovu z iCloudu. Tyto data nejsou fyzicky v žádném zařízení. Záloha je uložena na serverech Applu. Smazaný obsah z lokálního disku lze za jistých okolností obnovit, ovšem to se jedná o poměrně specializovaný zásah.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button