Tipy a triky

Návod: jak v aplikaci Kalendář na Macu zobrazit seznam všech událostí

Pro macOS a iOS existuje celá řada alternativních kalendářů, které nabízí někdy až zbytečně moc funkcí a doplňků. Existuje ovšem početná skupina uživatelů (včetně mě), kteří mají rádi minimalismus a snaží se v maximální možné míře používat nativní řešení od Applu. Pravda, systémový kalendář v iPhonu a Macu není tak propracovaný jako řešení třetích stran, přesto s ním lze pohodlně pracovat. V dnešním návodu si ukážeme jednoduchý trik, s jehož pomocí získáte užitečnou funkcionalitu, která není obecně známá. S pomocí jednoduchého příkazu lze totiž v aplikaci vyvolat seznam všech minulých a nadcházejících událostí, které máte uložené ve svém kalendáři.

Jak v aplikaci Kalendář na Macu zobrazit seznam všech událostí

1.) Spusťte na Macu nativní aplikaci Kalendář

2.) Volitelně můžete v levém sloupci vybrat účty synchronizovaných kalendářů, u nichž chcete zobrazit události

3.) V pravém horním rohu klikněte myší do vyhledávacího pole

4.) Na klávesnici napište dvě souběžné citace (uvozovky) ““ a potvrďte

Po zadání dvou souběžných citací (lze vyvolat také stisknutím klávesy pro napsání tečky .) vám v okně kalendáře přibude pravý sloupec s výpisem všech minulých a budoucích událostí. Proč vestavěná aplikace Kalendář od Applu nedisponuje tlačítkem pro vyvolání seznamu událostí, je poněkud zarážející. Lze to ovšem brát jako prostor pro další vylepšení v nadcházejících aktualizací operačního systému macOS. Dokud se tak nestane, od nynějška znáte jednoduchý trik, jak tuto funkci vyvolat.

Znáte další „tipy a triky“ pro kalendář či jiné aplikace od Applu, které dokážou zpřístupnit ne zcela zřejmé funkce? Podělte se o ně formou komentáře, případně nám pošlete tip do redakční pošty – admin(zavináč)ceskymac.cz

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close