Novinky

Nástupce iPhonu SE by se mohl ukázat letos. Dostane větší displej a podporu bezdrátového nabíjení

Poslední dva roky doplňuje nabídku iPhonů lowcostový model s označením SE, jehož předností je kromě nízké ceny také na dnešní poměry extrémně malá čtyřpalcová obrazovka, na kterou stále nemalá část konzervativnějších uživatel nedá dopustit. Nyní to vypadá, že iPhone SE se dočká svého nástupce.  

Podle čínské webové stránky qq.com představí Apple nástupce svého nejlevnějšího telefonu v létě tohoto roku. K odhalení by mohlo dojít během každoroční vývojářské konference WWDC. Vedle pravděpodobného data představení se na veřejnost dostaly také základní parametry připravovaného zařízení. Podle těchto informací zdědí nástupce modelu SE velmi podobnou konstrukci s kovovým rámečkem po stranách telefonu a tlustými okraji na horní a spodní straně displeje, kde své místo opět najde i Home Button. Zdá se tak, že bezrámečkový design spolu s technologií Face ID si Apple prozatím ponechá pro své vrcholné modely.  

Největší změnou však bude malé zvětšení displeje, jehož úhlopříčka by se měla roztáhnout až k 4,2 palcům. Je ovšem pravděpodobné, že celkové rozměry telefonu zůstanou zachovány a vetší obrazovka tak bude vykompenzována zúženým rámečků kolem něj. Změn se dočkáme také pod kapotou. Je zřejmé, že telefon, který by se mohl jmenovat iPhone SE 2 dostane novější typ displeje. Pravděpodobně půjde o čip A10 Fusion z iPhonu 7/Plus. Operační paměť o velikosti 2 GB pak nejspíš zůstane zachována. V nabídce by měly být verze s 32 GB a 64 GB interním úložištěm. Některé spekulace také hovoří o tom, že i nejlevnější iPhone v nabídce Applu dostane podporu bezdrátového nabíjení.  

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button